Svátek má: Doubravka

Zprávy

Velikost textu:

Ruský tisk popsal úder USA paralyzující Rusko

Ruský tisk popsal úder USA paralyzující Rusko

Spojené státy disponují silou schopnou provést paralyzující úder na Rusko, poukázal ruský odborník. A to je ve zjevném rozporu s vytvářením dojmu Washingtonem o své "bezbrannosti".

Ilustrační foto
23. července 2020 - 00:00

Americké možnosti v publikaci „Vojensko-průmyslový kurýr“ popsal náměstek prezidenta Ruské akademie raketových a dělostřeleckých věd pro informační politiku, doktor vojenských věd Konstantin Sivkov, uvedl portál "rambler.ru".

Podle experta se mohou Američané „spolehnout hlavně na námořní řízené křídlaté střely (SLCM) a  střely vzduch-země (ALCM), strategického, taktického letectva a ledadlových lodí“.

"Křídlaté rakety námořnictva USA, které mají dosah až 1600 kilometrů (podle jiných zdrojů až 2 400 kilometrů), zajišťují destrukci cíle s hlavicí 340–450 kilogramů s přesností 5–10 metrů," uvedl autor.

Sivkov odhadl, že „potenciálně až 4 000 SLCM může být nasazeno na amerických námořních lodích a asi 1100 - na ponorkách“, z nichž ve skutečnosti může být nasazeno více než 3 000. Odborník je přesvědčen, že „celá americká strategická letecká skupina je schopna během letu vypustit asi 1200 křídlatých raket.“


 "Kromě raket může být do prvního úderu zapojeno až 2 500 - 3 000 taktických a letadlových letadel schopných zasáhnout cíle do hloubky 600 kilometrů od hranice," uvedl autor.

Jak expert poznamenal, takové „poměrně působivé síly a při neexistenci účinných protiopatření mohou deaktivovat až tisíc důležitých objektů v Rusku nebo Číně již při prvním úderu“, tomu však musí předcházet dlouhá příprava a vhodná informační kampaň.

Autor poznamenal, že pokud jde o délku takového úderu, může to trvat několik hodin, ale ruské nebo čínské vedení bude mít 10 až 15 minut, aby se rozhodlo zahájit odvetný jaderný úder.

(kou, prvnizpravy.cz, rambler.ru, foto: arch.)