Svátek má: Alena

Zprávy

Velikost textu:

Rusové se smějí: Na nejdražší US loď nemůže být naložena žádná munice

Rusové se smějí: Na nejdražší US loď nemůže být naložena žádná munice

Na nejdražší válečnou loď v americké historii nemůže být naložena žádná munice!

Ilustrační foto
14. srpna 2019 - 03:20

Mezi palubou a sklady munice mělo sloužit 11 výtahů, ale jsou nainstalovány pouze dva z 11 výtahů potřebných k nakládání munice, přičemž bylo vynaloženo 13 miliard dolarů

Letadlová loď  „Gerald R. Ford“ měla  být dodávána s moderními  výtahy pro přepravu munice a zbraní pohybujících se spíše pomocí magnetů než kabelů již v květnu 2017.

To je další zásadní selhání pro dodavatele, ale také pro americké námořnictvo, které loni v prosinci oznámilo, že všech 11 výtahů bude nainstalováno a testováno před dodáním letadlové lodi na konci července.

Místo toho byla fáze testování přesunuta na říjen, ale vedení  námořnictva si stále není jisto, že do té doby budou všechny výtahy v provozu.

Americký ministr námořnictva Richard Spencer v lednu vyzval prezidenta Donalda Trumpa, aby ho odvolal, pokud by výtahy ještě v červenci byly mimo provoz. Místo toho 22. července Trump ocenil letadlovou loď Gerald R. Ford" za fenomenální.

Tyto moderní  výtahy mohly  nést 10 tun vybavení rychlostí 45 metrů za minutu, zatímco,  výtahy v letadlové  lodi Nimitz přepravovaly náklady menší  rychlostí - 30 metrů za minutu. Podle úředníků námořnictva by nové výtahy zvýšily o více než 30 procent počet bojových operací, které by mohly být provedeny z této letadlové lodi během 24 hodin.

NI: Ve válce proti Rusku v Černém moři bude námořnictvo USA zničeno!

Výtahy však nejsou jediným problémem, který brání spuštění nejdražší válečné lodi v historii na vodu. Také je něco v nepořádku s elektromagnetickým startovacím systémem letadel, stejně jako se stopkami, které by letadla měly zadržet při přistávání..

Námořnictvo převzalo neúplnou loď, která se zpozdila téměř o dva roky. Náklady překročily rozpočet o více než dvě a půl miliardy dolarů, devět z 11 výtahů je stále mimo provoz a náklady stále rostou," uvedl předseda senátního výboru James Inhof.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)