Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Rusové zablokovali v Sýrii americký konvoj

Rusové zablokovali v Sýrii americký konvoj

<< VIDEO >> Američtí vojáci se znovu pokusili porušit protokol dekonfliktu v severovýchodní Sýrii, v důsledku čehož ruská armáda zablokovala americký konvoj.

Z místa incidentu
21. června 2021 - 06:20

Jednotka ruských ozbrojených sil při zajištění bezpečného pohybu konvoje po dálnici M-4 v oblasti osady Tel Tamr v provincii Hasaka zaznamenala pohyb koaliční hlídky složené ze čtyř obrněných vozidel MaxxPro a Ohkosh M-ATV v západním směru s americkými vlajkami.

Americká armáda přešla na ruskou stranu bez předchozího upozornění a porušila stávající mechanismy prevence konfliktních situací.

Ruská armáda blokovala pohyb konvoje amerických ozbrojených sil. Výsledkem bylo, že jednotka koaličních sil byla nucena se otočit a vrátit se na své území.

Spojené státy nadále ztrácejí svůj vliv v severovýchodních oblastech Sýrie, což souvisí s nárůstem protiamerické nálady a nárůstem místních obyvatel, kteří podporují oficiální syrskou vládu. Tato situace nutí Washington, aby zintenzivnil své aktivity v regionu, včetně porušení všech dohod s Ruskem.(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)