Svátek má: Oleg

Zprávy

Velikost textu:

Rzeczpospolita: Duda sní o základně USA v Polsku s názvem Fort Trump!

Rzeczpospolita: Duda sní o základně USA v Polsku s názvem Fort Trump!

Během své návštěvy ve Washingtonu Andrzej Duda hovořil ve prospěch vytvoření trvalé americké vojenské základny v Polsku. Polský prezident dokonce přišel s názvem - Fort Trump.

Donald Trump a Adnrzej Duda
20. září 2018 - 10:10

Uvedl to polský deník Rzeczpospolita.

Andrzej Duda řekl Donaldu Trumpovi: Polsko chce, aby Spojené státy zřídily trvalou vojenskou základnu ve své zemi. V žertovném duchu poznamenal, že by se mohla jmenovat Fort Trump, napsala Rzeczpospolita.

Před vyjezdem do Washingtonu polská delegace zdůraznila, že otázka vytvoření trvalé americké vojenské základny v Polsku bude vznesena během rozhovoru Andrzeje Dudy a Donalda Trumpa.

Po setkání polský prezident řekl, že je potěšen stálou přítomností amerických vojsk v Polsku, ale přesvědčoval Donalda Trumpa, že by se počet vojáků v Polsku měl být mnohem početnější.

„Doufám, že prezident rozhodne o odeslání dalších amerických jednotek do Polska společně s vybavením," řekl Andrzej Duda.


Když mluvil o trvalé americké základně v Polsku, prezident tvrdil, že jeho vystoupení by bylo v zájmu Polska i USA. Na tiskové konferenci dodal, že tato základna by se mohla jmenovat Fort Trump, shrnula Rzeczpospolita.

Nedávno se bývalý americký generál a velitel amerických sil v Evropě Ben Hodges postavil proti myšlence stálé americké základny v Polsku. "Někteří by to považovali za porušení základního aktu Ruska a NATO z roku 1997, který by byl „cestovní mapou“ spolupráce v oblasti bezpečnosti. Moskvou zcela určitě," poukázal.

Komentáře čtenářů k rp.pl:

Ani Beseder: Andrzej podlézá jako žádný jiný. Trump není Reagan – nelze se zesměšovat. To je poslední slovo pro kongres, a ne pro Trumpa, takže počkáme na listopadové volby - s největší pravděpodobností budou mít demokraté většinu a nic z této základny nebude.
 
Karoina von Ossen: Fort Trump?! A kolik pan Duda nelegálně přivedl vazelíny?

(kou, prvnizpravy.cz, rp.pl, foto: arch.)