Svátek má: Julius

Zprávy

Velikost textu:

Saakašvili a Ljaško upořádali přestřelku v přímém přenosu!

Saakašvili a Ljaško upořádali přestřelku v přímém přenosu!

Pro nedělní politické osvěžení málokdy Ukrajina zklame. Bývalý gruzínský prezident a poslanec Nejvyšší rady Oleg Ljaško uspořádali ukázkovu přestřelku ve vysílání televizního kanálu „Naš“.

Michail Saakašvili, bývalý prezident Gruzie
30. června 2019 - 11:06

Rozhovor se zvýšenými hlasy začal poté, co si Ljaško stěžoval na problémy rodin s nemocnými dětmi.

V reakci na to Saakašvili se otázal  Ljaška, zastupujícího další ukrajinské poslance: zda chtějí své domy v rezidenci Concha-Zaspa poskytnout dětem s dětskou mozkovou obrnou?

„Chcete darovat milion dolarů na léčení dětí svým prohlášením? To by bylo užitečnější, než jen o tom mluvit,“ řekl Saakašvili.

Lyashko se na oplátku zeptal Saakašviliho, jestli by se chtěl vrátit do své vlasti, Gruzie.

„A vy se nechcete vrátir do své rodné Gruzie, kde je vám vyměřen trest šesti let? Abyste k rodnému lidu přijel a zákony Gruzie naplnil,“ reagoval Ljaško.

Poté Saakašvili poznamenal, že postavil silnici v Oděse, „na rozdíl od žvanivého a nic nestavějícího cokoliv Ljaška“.

Následující minuty na sebe politici neustále křičeli navzdory pokusům moderátora je uklidnit.


Saakašvili nedávno řekl, že je jedním z hlavních fanoušků Ukrajiny a hodlá bojovat za její vedení v Evropě. Řekl také, že byl zaregistrován na vojenském vojenském úřadě Svjatošinsky v Kyjevě jako „vhodný pro vojenskou službu, takže je připraven bránit Ukrajinu se zbraní v rukách".

Koncem května (28. 5.) podepsal prezident Ukrajiny Vladimír Zelenskij dekret, který vrací ukrajinské občanství gruzínskému politikovi. Následující den, Saakašvili odletěl do Kyjeva z Varšavy, kde byl deportován v únoru 2018 poté, co ho zbavil ukrajinského občanství bývalý vůdce země Petro Porošenko.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)