Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

Salvinimu roste popularita, podporuje ho více voličů než vládní koalici

Salvinimu roste popularita, podporuje ho více voličů než vládní koalici

Pro bývalého italského ministra vnitra Mattea Salviniho se věci nemohly vyvíjet lépe: Čím déle je u moci levicová koalice, tím více roste jeho popularita.

Matteo Salvini, předseda italské strany Liga severu
7. listopadu 2019 - 09:01

 V novém průzkumu získal  přes 34 procent - stejně jako obě vládní strany dohromady.

Podle Il Giornale je vůdce strany Liga Severu, schopen získat 34,1% voličů, přičemž Hnutí pěti hvězd dosáhlo pouze 16,8% a Demokratická strana (PD) 17,5%.

Italský "Il Capitano" 46-ti letý Matteo Salvini se může pochlubit i velkou podporou své osoby:  S přibližně 40 procentní podporou je nyní považován za nejdůvěryhodnějšího politika v zemi.


Kritika politiky otevřených přístavů trvá.

„Vědí, že dělají něco, co Italové nechtějí, a protože vědí, že nemohou vyhrát volnou soutěž ve volbách, kradou ji. Jsou to zloději demokracie, zloději suverenity, zloději, “uvedla Giorgia Meloni, vůdkyně konzervativní strany Fratelli d'Italia a bývalá ministryně za vlády Silvio Berlusconiho.

Případná aliance Ligy Severu, konzervativní Fratelli d'Italia a Berlusconiho Forza Italia by získala ve volbách pohodlnou většinu.

Koaliční strany tvrdí, že s ohledem na blížící se „pravicové nebezpečí“, dodrží své koaliční dohody do konce volebního období, do roku 2023,  očividně nikdo nechce riskovat předčasnými volbami.

(rp,prvnizpravy.cz,journalist,foto:arch.)