Svátek má: Alena

Zprávy

Velikost textu:

Salvinimu za ochranu Itálie před migranty hrozí tři až patnáct let

Salvinimu za ochranu Itálie před migranty hrozí tři až patnáct let

<< VIDEO >> Italskému ministrovi Salvinimu může hrozit až 15 let vězení. Důvod? Bránil nelegálnímu vstupu migrantů na italskou půdu.

Matteo Salvini drží v ruce obvinění
26. ledna 2019 - 06:20

Vicepremiér italské vlády a předseda koaliční strany Liga severu Matteo Salvini může být postaven před soud a hrozí mu až 15letý trest. Italský zvláštní tribunál ve čtvrtek doporučil zahájení soudního procesu proti ministrovi a to kvůli odmítnutí nelegálního vstupu uprchlíků do Itálie.

Matteo Salvini přečetl obžalobu zvláštního tribunálu na svém facebookovém účtu. Ministr je obviněn ze silného omezení svobody, protože zakázal 177 nelegálním přistěhovalcům z paluby lodě italské pobřežní stráže,  po dobu 10 dnů, vystoupit na Sicílii.

„Jsem vyšetřován za omezení svobody skupiny lidí. Jedná se o trest od tří do 15 let, "říká Salvini, „kdybych byl prodejcem drog nebo násilníkem, nehrozil by mi takový trest. Ale nezměním svůj názor ani o jeden centimetr ... Přiznávám to, držím si svůj názor. Zabránil jsem přistání a hlásím se k vině za mé příští zločiny, protože se nezměním, "zdůraznil italský ministr vnitra.

„Neexistuje žádný důvod pro soudní proces,“ pokračuje 45letý italský politik, „je to pravda. Udělal jsem to a udělám to znovu i v následujících měsících.“

„Ptám se italského lidu zda si myslí, že bych měl být nadále ministrem, vykonávající právo  a povinností nebo zda bych měl požádat tento soud nebo jinou osobu o změnu přistěhovalecké politiky,“ dodal Salvini.

Před tímto prohlášením  na facebooku 23. ledna Matteo Salvini prohlásil, že trvá na změně pravidel mise Sophia ve Středomoří, podle pravidel mise jsou všichni přistěhovalci zachráněni na moři vysazování jen v Itálii. Mise EU byla přijata v minulých letech ještě před změnou vlády v Itálii. Nyní Salvini trvá na změně pravidel nebo misi ukončí.


(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)