Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Sankei Shimbun: Japonský plán na zničení raket KLDR

Sankei Shimbun: Japonský plán na zničení raket KLDR

Japonská armáda kromě systému protiraketové obrany opírající se o americký systém Aegis podporuje další technologii ochrany proti raketám Severní Koreje.

Ilustrační foto
12. února 2020 - 11:06

Doufá, že budou moci vyprovokovat jejich sebezničení.

Japonské ministerstvo obrany zahajuje vývoj nových prostředků v boji proti raketám Severní Koreje, píše japonská publikace Sankei Shimbun. Armáda hodlá po startu narušit spojení rakety s velitelským střediskem a vyprovokovat její sebedestrukci.

Podle publikace mají všechny balistické střely KLDR vlastní systém sebedestrukce. Poskytuje možnost zničit raketu, která se odchyluje od kurzu. Podle japonské armády je tento systém řízen z velitelského střediska pomocí telemetrie. Jestliže střela na začátku letu ztratí spojení s velitelstvím, raketa se sama zničí.


Japonské ministerstvo obrany navrhuje systém elektronického potlačení, který by umožnil uměle přerušovat spojení rakety s velitelským střediskem. Stejný systém by mohl být využit k omezení možnosti raketových zkoušek KLDR, protože po startu by nebylo možné sledovat dráhu a místo pádu rakety.

Vývoj zařízení začíná letos, japonská armáda očekává výsledky do pěti let. Náklady na projekt činí 38 miliard jenů (asi 35 milionů dolarů).

(kou, prvnizpravy.cz, sankei.com, foto: arch.)