Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

Savčenková: Zelenskij může Ukrajinu zradit!

Savčenková: Zelenskij může Ukrajinu zradit!

Můžete očekávat zradu ukrajinského prezidentského kandidáta Vladimira Zelenského, prohlásila Naděžda Savčenková. Ale i oba další hlavní kandidáti neunikli ostré charakteristice poslankyně.

Vladimir Zelenskij, kandidát na hlavu Ukrajiny
19. března 2019 - 04:20

Poslankyně Nejvyšší rady obviněná z přípravy teroristických útoků v Kyjevě a druhdy „hrdinka“ ukrajinských a českých médií, to uvedla na své stráce na Facebooku
 
Politička ocenila top tři vůdce ratingu prezidentských kandidátů na Ukrajině a vyslovila obavy, že občané země mohou „skočit na špek".

Podle Savčenkové, Zelenskij snadno dokáže „získat veřejnost", mobilizovat své voliče a poslat je do volebních místností. Nicméně, podle poslankyně, showman, pokud vyhraje, může jít na zradu a „vzdát se zájmů ve prospěch Julie Tymošenkové".


Stávající hlava státu Petro Porošenko, podle pořadí, vypadá nervózně, tvrdí Savčenková. Vyjádřila přesvědčení, že v případě vítězství bude Porošenko pokračovat ve válce a může znovu uvalit stanné právo.

Na druhou stranu, Savčenková poznamenala, že Tymošenková je klidná, na rozdíl od současného prezidenta. Podle parlamentního představitelky, vůdkyně strany Baťkivščyna vypadá „klidně jako smrt sama" a udržuje obraz „zbožné babičky národa". Nicméně by Tymošenková mohla přinést ukrajinskému národu „studenou a cynickou smrt".

Bez ohledu na stručnost, bude zajímavé jak se „kádrové“ zhodnocení tří hlavních kandidátů Savčenkové nakonec srovná s výsledky pracovitých týmů analytiků a analytických center. Snad s jedinou poznámkou - Savčenková patrně zná dotyčné lépe, než druzí.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)