Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

Skandální: SBU nenašla žádné pokusy RF vměšování se do voleb!

Skandální: SBU nenašla žádné pokusy RF vměšování se do voleb!

Ředitel bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) Ivan Bakanov řekl, že agentura nenalezla žádný pokus zasahovat do parlamentních voleb Ruskou federací.

Ilustrační foto
17. července 2019 - 10:15

Předčasné parlamentní volby se budou konat na Ukrajině 21. července.

„Není o tom zatím žádný záznam," řekl Bakanov, když odpověděl na otázku novinářů o tom, zda tajná služba registruje případy ruských zásahů v parlamentních volbách.

Moskva opakovaně popírala obvinění z pokusů ovlivnit volby v různých zemích. Když ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov hovořil o údajném ruském zásahu do voleb a prohlásil, že neexistují žádné skutečnosti, které by to potvrdily.


Ale přece jen nadějné výhonky existují. Strana bývalého prezidenta Ukrajiny, Petro Porošenka, nedávno označila plán uspořádat telekonferenci mezi ukrajinskými a ruskými televizními kanály za pokus ovlivnit volby.

Opravdu není třeba tvářit se kysele. Například německá rozvědka, třebaže nenašla žádné důkazy o ruském vměšování přece jenom v roce 2017 optimisticky prohlásila, že nicméně očekává "neoprávněný zásah" Moskvy do voleb do Bundestagu. To, že se to nepotvrdilo, následně v Německu vysvětlili tím, že ho Rusko zřejmě nechce popudit. Takže si počkáme na další volby, kdy určitě, ale určitě ve svých rejdech Putin nezklame.

(kou, prvnizpravy.cz, unn.com.ua, foto: arch.)