Svátek má: Ingrid

Zprávy

Velikost textu:

Sociální úřednice radí odmítnutému žadateli o azyl jak zůstat v Německu

Sociální úřednice radí odmítnutému žadateli o azyl jak zůstat v Německu

<< VIDEO >> Jde o zneužívání kanceláře Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF)?

Spokojený výraz
15. srpna 2019 - 03:20

Sociální pracovnice poučuje Kamerunce, jehož žádost o azyl byla zamítnuta.  Kamerunec s úsměvem poslouchá, že má dvě možnosti jak zůstat v Německu, stát se otcem německého dítěte nebo uzavřít manželství  v Německu. Podle výrazu ve tváři se mu obě možnosti líbí.

„Kamerunec  nemá téměř žádnou šanci na azyl, takže existují pouze další dvě možnosti a o těchto dalších možnostech můžeme spolu mluvit, " říká sociální pracovnice a ojasňuje, „stát se otcem německého dítěte nebo manželství “.


Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) je německá spolková  agentura v oblasti působnosti spolkového ministerstva vnitra. Nachází se v bývalých Südkaserne (Jižní kasárna) v Norimberku. Je ústředním migračním úřadem v Německu a odpovídá za registraci, integraci a repatriaci migrantů. Vede azylová řízení a rozhoduje o žádostech o azyl.

V roce 2017 BAMF uvedla, že z 340.000 migrantů, kteří během roku 2016 absolvovali kurzy němčiny, získalo jen 113 050 osvědčení absolventa.


V letech 2000-2018 proběhlo také vyšetřování brémské kanceláře BAMF, kde došlo k úplatkům za vyřízení azylu, brémská kancelář potom ztratila možnost rozhodovat o azylu. Může se jednat jenom o náhodný prohřešek nebo naopak je to jeden z mnoha.

(rp,prvnizpravy.cz,journalist,foto:arch.)