Svátek má: Květa

Zprávy

Velikost textu:

Šok v USA: Počet nakažených COVID-19 může být 10krát vyšší!

Šok v USA: Počet nakažených COVID-19 může být 10krát vyšší!

Počet případů infekce koronaviru ve Spojených státech může dosáhnout nejméně 23 milionů, což je desetkrát více, než bylo oficiálně hlášeno!

Ilustrační foto
26. června 2020 - 11:04

Šokující zprávu uvedl deník The Washington Post s odkazem na Roberta Redfielda, vedoucího Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Ministerstva zdravotnictví USA.

„Podle našich přesných výpočtů je v současné době ve skutečnosti 10 dalších infikovaných případů na každý zaznamenaný případ (infekce koronaviru v USA)," řekl Redfield během rozhovoru s reportéry.


Podle úředníka je výpočet CDC založen na vzorcích krve odebraných z celé země, které jsou kontrolovány na přítomnost protilátek proti COVID-19. Podle těchto odhadů existuje ve Spojených státech deset lidí s protilátkami na každý potvrzený případ infekce koronaviru. Ve Spojených státech je tedy nejméně 23 milionů lidí nositeli infekce koronaviru.

Podle univerzity Johna Hopkine, která shrnuje údaje od federálních a místních úřadů, médií a dalších otevřených zdrojů, bylo ve Spojených státech zaznamenáno více než 2,3 milionu případů infekce koronaviru a více než 121 tisíc úmrtí. Je třeba poznamenat, že více než 656 tisíc lidí se zotavilo.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonpost.com, foto: arch.)