Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

Spiegel: Apple a ambasáda USA se snažily zabrzdit německý zákon!

Spiegel: Apple a ambasáda USA se snažily zabrzdit německý zákon!

Společnost Apple a velvyslanectví USA v Německu se pokusily zabránit Bundestagu přijetí nového zákona o boji proti praní špinavých peněz.

Německý Bundestag
17. listopadu 2019 - 10:10

Uvedl to Der Spiegel s odkazem na několik německých poslanců. Poznamenal, že zákon bude mít vliv také na platební systém Apple Pay, což znemožní bezkontaktní přenos dat mezi zařízeními Apple a bankovními aplikacemi.

Minulý čtvrtek byl v německém Bundestagu schválen nový zákon proti praní peněz v souladu s nejnovějšími standardy EU, napsal Der Spiegel.

Podle publikace si někteří poslanci během posledního parlamentního zasedání stěžovali, že se Apple a americké velvyslanectví pokusily zasáhnout a na poslední chvíli zabránit přijetí zákona. Časopis uvedl, že americký koncern podal stížnost proti zákonu u úřadu německého kancléře.

 
Příčinou se stalo pravidlo, že digitální platformy jsou povinny otevírat své rozhraní platebním službám a aplikacím, zahrnuje také mobilní platební systém Apple Pay, napsal Der Spiegel. Bezkontaktní přenos dat mezi zařízeními Apple a bankovními aplikacemi tedy již nebude možný: místo toho by se měly používat sofistikovanější metody přenosu, jako je čtení QR kódu.

Publikace uvádí, že nový zákon má za cíl komplikovat utajování majetkových vztahů v podnicích a zabránit vstupu nelegálních finančních prostředků do ekonomiky.

(kou, prvnizpravy.cz, spiegel.de, foto: arch.)