Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

Srbsko-maďarská hranice: Nelegální migranti útočí na policii

Srbsko-maďarská hranice: Nelegální migranti útočí na policii

Obrázky ze září 2015 na maďarsko-srbských hranicích, kdy rozzlobení nelegální migranti zaútočili na závory na hraničním přechodu Röszke a několik stovek mladých mužů s kameny a lahvemi útočili proti maďarským policistům, jsou stále v paměti.

Z maďarské hranice
4. září 2021 - 09:01

V nedávné minulosti se migranti pokoušeli překonat hraniční plot házením kamenů. Před třemi týdny ilegálové házeli na maďarskou policii kameny a cihly . V Bácsalmásu na srbské straně zaútočilo dvacet maskovaných migrantů na uniformované důstojníky, kteří se bránili slzným plynem. Takové agresivní incidenty jsou stále častější: migranti jsou netrpěliví, mnoho z nich je zde už několik měsíců. Tlak na maďarské hranici se týden od týdne zvyšuje.V pátek se skupina migrantů také pokusila násilně vstoupit do Maďarska.

K incidentu, do kterého bylo zapojeno 23 migrantů, došlo ve 20:45 na hraničním přechodu Hercegszántó, uvedla krajská policie Bács-Kiskun.

Nejprve se 17 migrantů pokusilo prorazit hraniční plot, ale uprchli, když se objevily policejní hlídky. Dalších šest migrantů házelo na policisty kameny. Policie na maďarské straně hranice zabránila pokusu plynovým sprejem. Další pokus o překročení hranic skončil útěkem migrantů zpět do Srbska. Nebyla hlášena žádná zranění.

Maďarští policisté 3. září 2021 zatkli celkem 376 narušitelů hranic a zabránili nelegálnímu vstupu 172 lidem na území Maďarska.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:policie.hu)