Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

Srbský premiér: Merkelová 2021 není Merkelová 2011

Srbský premiér: Merkelová 2021 není Merkelová 2011

Předseda srbské vlády Ivica Dačić v pořadu „Hit tweet“ v TV Pink poukázal na to, že je velký rozdíl mezi návštěvou Angely Merkelové v roce 2011 u Borise Tadiće a nyní u prezidenta Aleksandara Vučiće

Ivica Dačić, srbský premiér
20. září 2021 - 09:01

„Nerozumím násilným reakcím regionu a opozice vůči návštěvě Angely Merkelové. Svého času se radovali z Angely Merkelové. Požádali ji o podporu. Byl jsem přítomen na schůzkách s ní, když byla také bývalou vládou přijata.

Mezi její návštěvou v roce 2011 a nyní jsou velké rozdíly. Nevím, co k tomu vedlo, ale to poslední setkání s Borisem Tadičem je zatím nejnepříjemnější setkání, kterého jsem se zúčastnil. Doslova byly položeny otázky na počasí v Bělehradě a na to, co si dát k obědu. Byla extrémně naštvaná. Existují různé příběhy, ale ten jeden nepříjemný příběh se dnes změnil ve správný vztah a přátelství,“ připomněl Dačič.Dačič dodal, že Srbsko by mělo udržovat přátelské vztahy s Německem, i když Merkelová již není kancléřkou.

„Nyní by nás mělo zajímat, kdo bude příštím kancléřem. Zelení byli chvíli první, teď se propadli na třetí místo. Ať je to kdokoli, musíme s nimi nadále spolupracovat. Německo je náš partner, největší partner zahraničního obchodu. Mělo by být také naším politickým partnerem,“ apeloval Dačič.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)