Svátek má: Silvie

Zprávy

Velikost textu:

SRF: Američané ze strachu vykoupili toaletní papír, ale i zbraně!

SRF: Američané ze strachu vykoupili toaletní papír, ale i zbraně!

V důsledku obav ze šíření epidemie koronaviru se ve Spojených státech vykupuje nejen toaletní papír a dezinfekční prostředky, ale také zbraně.

Fronty u obchodů se zbraněmi
5. dubna 2020 - 10:16

Podle švýcarského televizního kanálu SRF Američané kupují střelné zbraně ze strachu z nepokojů a zločinnosti a příslušné obchody jsou klasifikovány jako životně důležité služby - jenže sklady se zbraněmi jsou již prázdné.

V únoru a březnu činily příjmy Davida Liu úroveň, kterou má jinak za celý rok - protože prodejce zbraní v severovýchodním Los Angeles zažil skutečný nával kupujících.

Nyní je vše v jeho obchodě vyprodáno a u něho vznikly problémy s doplňováním inventáře. Skutečností je, že zbrojní skladiště všech hlavních amerických dodavatelů jsou také prázdná, stěžuje si obchodník původem z Číny.


Jeho zákazníci se vyzbrojují, protože se bojí veřejných nepokojů a vzestupu zločinnosti, které by mohla vyvolat epidemie koronaviru. Před několika dny označila Trumpova administrativa obchod se zbraněmi za životně důležitou službu. To znamená, že obchody se zbraněmi a střelnice mohou zůstat během epidemie koronavirů otevřené.

Podle švýcarské televizní stanice je obrovská poptávka po zbraních ve Spojených státech americkým národním jevem. Úřady ve státech jako Colorado a Pensylvánie hlásí, že jejich systém prověrek zákazníků je přetížen. Rovněž FBI v současné době bojuje s panickým nákupem střelných zbraní a hlásí obrovské „přetížení“ kvůli milionům odsouzení za trestné činy, které je třeba provést.


Organizace, které považují za nutné přísnější zákony o zbraních, nyní varují před novými násilnými zločiny a sebevraždami. Prodejce zbraní Liu přikládá tomuto argumentu malý význam. Bojí se nákazy koronavirem, ale proti všem ostatním případům je doslova ozbrojen - protože s sebou nosí zbraň, uzavírá švýcarský televizní kanál SRF.

(kou, prvnizpravy.cz, srf.ch, foto: youtube)