Svátek má: Markéta

Zprávy

Velikost textu:

Státní dluh Ukrajiny vzrostl za měsíc o více než miliardu dolarů!

Státní dluh Ukrajiny vzrostl za měsíc o více než miliardu dolarů!

Státní a veřejně zaručený dluh Ukrajiny k 30. dubnu činil 79,82 miliardy dolarů, což je podle ukrajinského ministerstva financí v průběhu měsíce o více než miliardový nárůst.

Ilustrační foto
28. května 2019 - 08:20

„V průběhu dubna 2019 se objem veřejného a veřejně zaručeného dluhu Ukrajiny snížil v ekvivalentu hřivny o 22,2 miliardy hřiven a v dolarovém ekvivalentu veřejný a veřejně zaručený dluhu vzrostl o 1,03 miliardy amerických dolarů," uvedly internetové stránky ministerstva.

V dubnu ministerstvo financí uvedlo, že veřejný dluh Ukrajiny v březnu vzrostl o 0,54 miliardy dolarů a dosáhl 78,78 miliardy dolarů.


Ministerstvo také uvedlo, že Ukrajina má v roce 2019 v úmyslu zaplatit 17 miliard dolarů v domácím i zahraničním dluhu a v prvním čtvrtletí zaplatila vláda vládní dluh ve výši 4,7 miliardy dolarů.

Je přitom pozoruhodné jak se mainstreamový západní tisk - český exemplárně - tomuto strašidelnému tématu vyhýbá (každý si může srovnat, jak stránky novin zaplňovalo téma dluhů Řecka). Ukrajina sice neí členem EU, ale v ramci asociační dohody a především politického rozhodnutí - udělat z ní klacek na Rusko - se musí o tuto stránku věci starat a připustit, že jím podporované vedení, sice protiruské, vedlo zemi ke katastrofě.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)