Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Storch: Soud umožňuje islamizaci Německa prostřednictvím mešit

Storch: Soud umožňuje islamizaci Německa prostřednictvím  mešit

Islamizace Německa pokračuje - s podporou soudů jako v případě soudu OVG Münster. Erdoganova politika islamizace z toho profituje, upozorňuje  Beatrix von Storch, místopředsedkyně parlamentní skupiny AfD,.

Beatrix von Storch, místopředsedkyně parlamentní skupiny AfD
26. září 2020 - 06:20

Po rozhodnutí soudu může muezzin v mešitě v Oer-Erkenschwicku v pátek stále provolávat veřejně modlitbu pomocí mikrofonu a reproduktoru. OVG Münster zamítl stížnost manželů a zrušil tak rozhodnutí správního soudu v Gelsenkirchenu. Podle rozsudku OVG Münster není porušována takzvaná negativní náboženská svoboda uváděná žalobci. Manželský pár, který žije asi jeden kilometr od mešity, patřící DITIB, žaloval povolení města k imisní kontrole. Méně ho však obtěžoval objem než obsah výzvy k modlitbě s argumentem: „Výzvy muezzina staví Alláha nad křesťanského Boha.“


Podle zpráv v médiích je nyní modlitební volání, zesílené reproduktorem, zavedeno v nejméně 30 mešitách po celé zemi. Vzhledem k tomu, že mešity musely zůstat zavřené během korona  pandemie, řada dalších měst a obcí umožnila modlitby muezzina, zesílené přes reproduktor  na mnoha místech.

„Islamizace Německa pokračuje  s podporou soudů, jako v případě OVG Münster. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan úspěšně uvedl příklad ve svém islamistickém boji proti křesťanství přeměnou Hagia Sophia na mešitu. Jako reakce je v Německu vydán další signál s povolením veřejné výzvy muezzinů v jedné z jeho islamistických mešit, patřící DITIB. Berou naši zemi. Dobývají náš veřejný prostor. A to mohou udělat, protože naše politika  je, že „Islám patří Německu“ - a soudy selhávají. Musíme zastavit tuto kapitulaci před islámem. Musíme zastavit islamizaci v naší zemi," vysvětluje Beatrix von Storch, místopředsedkyně parlamentní skupiny AfD.

DITIB je Turecko-islámská unie Institutu pro náboženství.

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)