Svátek má: Ingrid

Zprávy

Velikost textu:

Strana.ua: Šéf Zelenského strany - mluvit ne s DLR a LLR, ale s Ruskem!

Strana.ua: Šéf Zelenského strany - mluvit ne s DLR a LLR, ale s Ruskem!

Vůdce strany „Sluha lidu" Dmitrij Razumkov věří, že není možné ukončit válku v Donbasu vojenskými prostředky, proto jsou jednání nezbytná.

Ilustrační foto
16. července 2019 - 10:10

Nicméně, na napsala „Strana.ua“, Razumkov řekl, že není třeba mluvit s Doněckem a Luhanskem, ale s Moskvou.

Šéf strany Vladimíra Zelenského "Sluha lidu" Dmitrij Razumkov učinil prohlášení o probíhajícím ozbrojeném konfliktu v Donbasu.
 
„Dialog je třeba vést s těmi, kdo rozhodují. Jsem si jist, že dnes jsou zástupci tzv. LLR a DLR naprosto závislí,“ uvedl Dmitrij Razumkov.
 
Rusko je podle něj na opačné straně konfliktu a plně kontroluje LLR a DLR.
 
Dmitrij Razumkov je přesvědčen, že tuto válku nelze ukončit vojenskými prostředky. Politik zároveń je přesvědčen, že jednání o vyřešení konfliktu by měla probíhat na několika úrovních a měla by zahrnovat formáty Minsku a „normanský“, stejně jako „rozšířený“ normanský formát, který navrhl prezident Ukrajiny Vladimír Zelenský.


„Vynakládáme veškeré úsilí, abychom do tohoto procesu přivedli Spojené státy a Spojené království. Domnívám se, že to dá pozitivní impuls k rozvoji situace,“ je politik přesvědčen.

Odezva z Moskvy už tak optimistická není. Sice uvedla, že je pro jakákoliv jednání na urovnání uvedeného konfliktu, ale vyjádřila i určitou skepsi ohledně zapojení Washingtonu a Londýna.  Zejména však Rusko trvá na tom, že není účastníkem konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny, kde probíhá občanská válka, a Kyjevu důrazně doporučuje, aby začal vyjednávat právě s představiteli DLR a LLR. Což je ostatně součástí naplnění minských dohod.

(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)