Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

Strana.ua: Ukrajinci rychle ztrácejí důvěru k Zelenskému!

Strana.ua: Ukrajinci rychle ztrácejí důvěru k Zelenskému!

Průzkum veřejného mínění, který provedl Mezinárodní sociologický institut v Kyjevě, ukázal neutěšené výsledky vlády, vůči které Ukrajinci rychle ztrácejí důvěru.

Vladimir Zelenskij, ukrajinský prezident
1. července 2020 - 11:04

Podle publikace „Strana.ua“ pouze 38% respondentů schvaluje jednání Vladimira Zelenského coby prezidenta. Poprvé poprvé kleslo hodnocení důvěryhodnosti Zelenského pod úroveň nedůvěryhodnosti.

Novináři publikace „Strana.ua“ zveřejnili nejpozoruhodnější údaje tohoto sociálního výzkumu.

Podle něj Ukrajinci nevidí vážné úspěchy vlády v boji proti koronavirové epidemii. Více než 63% se domnívá, že Ukrajina se s epidemií nevyrovnala. Pouze 18% respondentů se drží opačného pohledu. Podle publikace se ukrajinské úřady tradičně zaměřují na svůj úspěch v boji proti koronaviry na základě relativně nízké míry nakaženosti a úmrtnosti. Statistiky zároveň ukazují, že malý počet identifikovaných pacientů s koronavirem byl spojen s malým počtem testů. Jakmile se začaly provádět další testy, stouply také ukazatele koronaviru.


Dva tisíce respondentů, kteří se studie zúčastnili, byli dotázáni, zda považují vyšetřování trestních případů proti Petro Porošenkovi za trest za porušení zákona a bojem za spravedlnost nebo politické pronásledování. 51% lidí si vybralo první možnost, 30% - druhou a 19% nemělo odpověď.

Účastníci průzkumu byli rovněž požádáni, aby vyjádřili svůj názor na vhodnost spolupráce mezi Ukrajinou a MMF. 24% Ukrajinců zastávalo názor, že je nyní lepší spolupracovat s MMF a přijímat nové půjčky. Ovšem 61% respondentů uvedlo, že nyní je lepší s touto organizací nespolupracovat.

Při hodnocení práce Vladimira Zelenského v květnu až červnu 38% odpovědělo, že schvalují jednání a prohlášení prezidenta (v květnu to bylo 47%). Přičemž 45% jeho práci neschválilo (v květnu jich bylo 37%). Poprvé tak hodnocení důvěryhodnosti Zelenského kleslo pod hodnocení nedůvěry.

(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)