Svátek má: Tomáš

Zprávy

Velikost textu:

Švédský parlament nastolil otázku zachování demokracie na Ukrajině

Švédský parlament nastolil otázku zachování demokracie na Ukrajině

Mats Nordberg, člen švédského parlamentu ze strany Švédští demokraté, zaslal ministryni zahraničních věcí království Ann Linde žádost o opatření, která vláda země přijímá k udržení „demokracie a právního státu“ v Ukrajina.

Mats Nordberg, člen švédského parlamentu ze strany Švédští demokraté,
27. ledna 2021 - 10:10

Podle RT poslanec připomněl dřívější pracovní návštěvu ministryně Linde na Ukrajině a dodal, že Švédští demokraté považují tuto cestu ministyně za významnou. Zejména s ohledem na skutečnost, že Ann Lindeová je v současnosti vedoucí OBSE.

Riksdagův zástupce rovněž zdůraznil potřebu „udržovat pozitivnější trendy“ na Ukrajině, protože podle jeho názoru sousední Rusko a Bělorusko „se stále více odklánějí od příležitosti rozvíjet se cestou demokratických a legálních zemí“.

Ann Linde před týdnem uskutečnila dvoudenní návštěvu Kyjeva . Ukrajina se stala první zemí, do které přijela jako vedoucí OBSE.

Ačkoli Linde veřejně vyjádřila solidaritu s Kyjevem a označila „ruskou agresi“ na Donbasu za „výzvu evropské bezpečnosti“, její výzvy nebyly nijak zvlášť agresivní.

Po své návštěvě se předsedkyně OBSE řekla, že Ukrajina by podle vzoru konfliktu v Náhorním Karabachu neměla používat sílu na Donbasu a na Krymu. Poznamenala, že udržitelného míru nelze dosáhnout silou.
 
(rp,prvnizpravy.cz,eadaily, foto:arch.)