SVR: Něco podobného jsme viděli v Gruzii v předvečer událostí roku 2008

zprávy

Představitelé Washingtonu v poslední době aktivně zastrašují mezinárodní společenství, které se má údajně připravit na ruskou „agresi“ proti Ukrajině, a přinášejí svým spojencům a partnerům nepravdivé informace o koncentraci ruských jednotek.

SVR: Něco podobného jsme viděli v Gruzii v předvečer událostí roku 2008
Vlaky s ukrajinskými tanky mířícími k Donbasu
23. listopadu 2021 - 06:20

„Podle došlých dat přináší americké ministerstvo zahraničí diplomatickou cestou svým spojencům a partnerům naprosto nepravdivé informace o koncentraci sil na území Ruska pro vojenskou invazi na Ukrajinu. Američané vykreslují strašlivý obraz toho, jak hordy ruských tanků začnou drtit ukrajinská města, a přesvědčují je, že mají nějaké „spolehlivé informace“ o takových záměrech Ruska,“
uvedla tisková kancelář ruské zahraniční rozvědky federace (SVR).

SVR také vyjádřila překvapení nad rychlostí, s jakou se „dříve docela slušný zahraničněpolitický útvar mění v hlásnou troubu lživé propagandy“, přičemž poznamenala, že tyto výmysly „nejsou tak neškodné, jak by se mohlo zdát“.
 
„Citát připisovaný ministru propagandy nacistického Německa Josephu Goebbelsovi zní: ‚Čím je lež zrůdnější, tím ochotněji jí dav věří.' Taková linie samozřejmě zapadá do protiruského kurzu Západu. Mnohem více nás znepokojuje, že taková agresivní propaganda stimuluje kyjevský režim k vybudování vojenského uskupení na Donbasu, k obnovení ostřelování civilních objektů,“ uvedlo tiskové středisko.

SVR poukázala na došlé údaje o plíživém postupu ukrajinských pozic hluboko do tzv. šedé zóny podél demarkační čáry a také o koncentraci sil a prostředků ukrajinských ozbrojených sil v příhraničních oblastech s Ruskem a Běloruskem. .

„Spojené státy a jejich spojenci nadále plní Ukrajinu zbraněmi, podporují používání dodaných zbraní, včetně útočných bezpilotních vzdušných systémů, za účelem provádění vojenských provokací," upozornila zahraniční zpravodajská služba.


Zahraniční zpravodajská služba vyjádřila extrémní znepokojení nad provokativní politikou Spojených států a Evropské unie, která „ která záměrně posiluje v Kyjevě pocit beztrestnost“.

„Podobnou situaci jsme pozorovali v Gruzii v předvečer událostí v roce 2008. Poté Michail Saakašvili „utrhl řetěz“ a pokusil se zničit ruské mírové síly a civilní obyvatelstvo Jižní Osetie. Přišlo ho to draho,“ uvedla SVR v prohlášení.

(rp,prvnizpravy.cz,svr,foto:arch.)


Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 68%
transparent.gif transparent.gif
Ne 16%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 16%
transparent.gif transparent.gif