Svátek má: Miluše

Zprávy

Velikost textu:

Tagespiegel: Kdokoliv vpravo či vlevo od Merkelové - už je nacista!

Tagespiegel: Kdokoliv vpravo či vlevo od Merkelové - už je nacista!

V těchto dnech byl Berlínem donucen premiér Durynska rezignovat, protože pro něj hlasovali najednou zástupci místního parlamentu ze strany „Alternativa pro Německo“.

Ilustrační foto
10. února 2020 - 11:06

A to je opravdové „idiotství“, rozhořčil se publicista Der Tagesspiegel Harald Martenstein. „Stejné idiotství je označil za nacisty ty, kteří jsou napravo a navlevo od Angely Merkelové," uvedl novinář německé publikace.

To, co se stalo v německém spolkovém státě Durynsko, bylo skutečnou „idiocií“, napsal publicista Harald Martenstein ve svém sloupci na stránkách Der Tagesspiegelu.

Autor článku poukázal na rezignaci předsedy vlády Durynska, člena Svobodné demokratické strany Německa, Thomase Kemmericha, který byl nucen opustit svůj post poté, co se vyjevili, že pro jeho zvolení hlasovali také poslanci místního parlamentu ze strany „Alternativa pro Německo“.

„To, co se stalo v zemi Durynsko je idiotství. Je to stejné idiotství, jako označit za nacisty všechny, kteří jsou napravo a vlevo od Angely Merkelové,“ uvedl publicista Der Tagesspiegelu.


Ve skutečnosti, když neexistují ti „zprava“ a „zleva“, nemůže se hovořit o demokracii, poukázal Martenstein.

„Opozice má právo být do určité míry radikální," zdůraznil novinář německé publikace.

Podle něj miliony voličů, o které přišla strana německé kancléřky Angely Merkelové „Křesťansko-demokratická unie“, nyní hlasují pro „Alternativu pro Německo“, ne proto, že „vášnivě touží po příchodu nového Hitlera“.

"Mají pocit, že byli ponecháni svému osudu a chtějí pouze legitimní změnu směru. Země, ve které mohou existovat pouze levicové nebo středo-levé vlády, se změní na kontrolovanou demokracii,“ varoval Martenstein.

Copak vláda spolkové kancléřky Angely Merkelové v Berlíně zajme a umístí čtvrtinu voličů ve východním Německu „do karantény, jako by byla infikována koronavirem“? zeptal se autor článku.

„Jen je to ještě více našve," dodal Harald Martenstein, publicista německých novin Der Tagesspiegel.

(kou, prvnizpravy.cz, tagesspiegel.de, foto: arch.)