Svátek má: Oleg

Zprávy

Velikost textu:

Torpédoborec Defender se stal prvním „cílem“ nové ruské stíhačky

Torpédoborec Defender se stal prvním „cílem“ nové ruské stíhačky

Státní korporace „Rostec“ představila na svém oficiálním Facebooku obrázek části trupu letadla, který by měl být uveden na Mezinárodním leteckém a kosmickém salonu 2021

Ruské námořnictvo zahnalo
18. července 2021 - 06:20

Z publikované fotografie lze usoudit, že prvním „cílem“ zásadně nového ruského bojového letadla byla zahraniční válečná loď, která se podobá britskému raketovému torpédoborci HMS Defender.

Jak odborníci vysvětlili, fotografie s největší pravděpodobností ukazuje zrcadlové panely nového typu optické lokalizační stanice, která je umístěna pod trupem letadla.

Právě na těchto panelech byla zahraniční válečná loď „zobrazena“. Její obrys připomíná torpédoborce britského námořnictva Type 45, ke kterým patří i Defender.

Takové zařízení se obvykle používá k navádění vzdušných zbraní za účelem úderu na pozemní a námořní cíle.O nejnovějším letadle se toho ví málo. Z otevřených zdrojů lze zjistit, že stroj, který Rostec plánuje předvést na MAKS-21, je jednomotorová stíhačka - obdoba amerického F-35 Lightning II, cenově dostupná pro zahraniční zákazníky.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)