Svátek má: Hana

Zprávy

Velikost textu:

T&PT: Koronavirus byl detekován na druhé letadlové lodi v USA!

T&PT: Koronavirus byl detekován na druhé letadlové lodi v USA!

Na americké letadlové lodi USS George H.W. Bush, byla u „malému počtu“ vojenského personálu, byla diagnostikována koronavírus, uvedl Task and Purpose.

USS George H. W. Bush
2. srpna 2020 - 04:20

Námořnictvo nesdělilo, kdy a kolik lidí onemocnělo. Jak tisk poznamenává, po rozsáhlém propuknutí epidemie na USS Theodore Roosevelt je to druhý letadlová loď, jejížž posádka čelí COVID-19.

U „malého počtu“ vojenského personálu přidělený americké letadlové lodi USS George H.W. Bush, byl detekován koronavirus, informuje Task and Purpose.

Zástupkyně Atlantické flotily velitelka Jennifer Craggová uvedla, že kvůli omezením zveřejňování uloženým Pentagonem nemůže říci, kdy nebo kolik členů posádky bylo nakaženo.

„Ministerstvo obrany v souladu s bezpečnostními opatřeními nezveřejňuje počet infikovaných ve formaci, v zařízení nebo v zeměpisné oblasti," uvedla Craggová. Podle ní byli vojáci infikováni „letos v létě“, ale zástupkyně nezveřejnila další podrobnosti.

Třetina námořníků letadlové lodi Charles de Gaulle je pozitivní

Média dříve informovala, že nemocní členové posádky jsou nyní v karanténě doma, zatímco loď je na pravidelných opravách v námořní loděnici Norfolk ve Virginii.

Craggová ujistila, že USS George H.W. Bush má nyní přísná pravidla pro sociální distancování, nošení osobních ochranných prostředků a prohloubení vnitřní dezinfekce. „Na loděnici Norfolk se provádí měření teploty, zdravotní stav konvoje je sledován pomocí dotazníků a v případě potřeby jsou námořníci se symptomy odesíláni na lékařské vyšetření," uvedla velitelka. 

Jak Task and Purpose připomněl, koronavirus ukázal, jak zranitelné jsou posádky námořních lodí v pandemii. Na palubě letadlové lodi USS Theodore Roosevelt bylo infikováno 1273 lidí, z nichž jeden zemřel. Také na jiné lodi, torpédoborci USS Kidd, byl tento rok na jaře detekován virus u 70 členů posádky.

Problém koronaviru, po skandálním případu americké letadlové lodě USS Theodore Roosevelt a jejího kapitána, zasáhl také francouzskou letadlovou loď Chales de Gaulle.

Podle posledních údajů z 29. července byl COVID-19 diagnostikován celkem u 9 078 lidí u námořnictva, včetně námořníků, civilních zaměstnanců, dodavatelů a rodinných příslušníků armády - 18 infikovaných zemřelo.

(kou, prvnizpravy.cz, taskandpurpose.com, foto: arch.)