Svátek má: Blažena

Zprávy

Velikost textu:

Trump ani v roce 2024 nesestaví tým, kdy by ho někdo nebodnul do zad

Trump ani v roce 2024 nesestaví tým, kdy by ho někdo nebodnul do zad

V roce 2016 jsem předpovídal, že Trumpovo prezidentství selže, protože Trump netušil, koho jmenovat do své administrativy, a proto měl v rukou pracoviště, které ho hodlá podtrhnout. Přesně to se stalo, píše Paul Craig Roberts.

Paul Craig Roberts, americký publicista
5. března 2021 - 09:01

Za celé čtyři roky měl Trump jen jedno dobré jmenování - generála Flynna - a Trump neměl rozum, aby stál při něm.

Trumpovo jmenování na ministerstva spravedlnosti bylo nejhorší, jaké si lze představit. Je těžké si představit horší jména než Sessions, Barr, Rosenstein a Wray.  Trumpovi trvalo dlouho než se navždy zbavil Obamova Comeye, ale jen proto aby jmenoval ještě horšího ředitele FBI - Christophera Wraye.

Wray opakovaně bodl Trumpa do zad, stejně jako Barr a Rosenstein, čímž upevnil svou pozici u Establishmentu. Včera Wray řekl americkému Senátu, že za „vzpouru“ ze 6. ledna byli zodpovědní pouze Trumpovi příznivci a že se neúčastnila Antifa a tvůrci problémů, kteří předstírají, že jsou Trumpovými příznivci. Wray tyto lži řekl navzdory skutečnosti, že FBI zatkla aktivistu Antify Johna Sullivana, který opakovaně burcoval Trumpovy příznivce, aby vstoupili na Kapitol. Dokonce i proti Trumpovský Washington Post uznal tuto skutečnost:

„Sullivan opakovaně nabádal výtržníky, aby vstoupili do budovy a přemohli policii, a zdálo se, že přesvědčil kapitolské policejní důstojníky, aby odešli od skleněných dveří do Lobby mluvčího domu, ukazuje jeho video." O chvíli později, když Sullivan křičí varování o zbrani, je výtržník Ashli Babbitt zastřelen a zabit na videu policistou z Kapitolu. “ 

Je Wray senilní nebo se prostě motá jenom v kanceláři, kterou vede? Možná Wray považuje Senát za příliš bezzubý, aby si mohl stěžoval.


Jako každý washingtonský byrokrat je Wrayovým hlavním zájmem budování své říše. Lhal Senátu USA, že domácí terorismus léta metastázuje. 6. ledna není izolovaná událost, prohlásil Wray. Je na cestě další a FBI samozřejmě potřebuje větší rozpočet.

Wray řekl Senátu, že FBI považuje Trumpovy „výtržníky“ za domácí teroristy. Dokonce i jejich přátelé a příbuzní je udávají FBI a FBI je zatýká co nejrychleji. Jinými slovy, Amerika schvaluje, aby FBI označila příznivce Trumpa - ale nikoli výtržníky Antifa a BLM (Black Lives Matter) - za domácí teroristy. Je v pořádku zlikvidovat, vypálit podnik, ale ne vstoupit do Kapitolu.

A toto je osoba, kterou Trump jmenoval ředitelem FBI.

Většina republikánů podporuje Trumpa v prezidentských volbách v roce 2024. Bylo by to ale jiné ve druhém volebním období Trumpa? Asi ne. Trump se o Washingtonu jistě hodně naučil. Ale kde by vzal lidi, kteří nepatří do establishmentu, s nimiž by vytvořili vládu, a jak by je mohl nechat potvrdit v úřadu Senátem? Nemá šanci.

Trump je populista, ale od reality je příliš vzdálen. Revolučnost je sice požadována, ale všichni revolucionáři jsou anti-bílí a probouzející levici.

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)