Svátek má: Prokop

Zprávy

Velikost textu:

Trump Evropě: Buď budete poslouchat nebo vám pošlu teroristy!

Trump Evropě: Buď budete poslouchat nebo vám pošlu teroristy!

Donald Trump novinářům řekl, že pokud EU dobrovolně nepřijme zpět své teroristy, kteří bojovali v Sýrii, jednoduše je pošle domů, do Evropy.

Donald Trump, americký prezident
5. srpna 2019 - 03:20

Měli by to být islamisté, kteří šli do Sýrie bojovat za ISIS a byli Američany „zajati“.

Připomeňme, že sousedi Sýrie, jako je Turecko, Saúdská Arábie a Izrael, plus USA a Katar, od roku 2011 přijaly radikalizované islamisty z Evropy a dalších zemí, aby za ně bojovali jako žoldnéři proti vládě Bašára Asada..

Tisíce radikálů dorazilo, byli vyškoleni, vyzbrojeni a posláni přes syrsko-tureckou hranici do Sýrie, aby šířili smrt a ničení podle „západních hodnot“.


Od té doby  byly evropské vlády opakovaně varovány, že se teroristé jednoho dne vrátí a budou provádět své smrtící „řemeslo“ na evropském kontinentu.

Vlády místo toho, aby zabránily jejich odchodu do Sýrie, tak je podporovaly, protože chtěly svrhnout prezidenta Asada.

Země EU a NATO, a zejména USA, podporovaly bojovníky ISIS v tom, aby „změnili režim“ v Sýrii a získali kontrolu nad zemí. Téměř uspěli.

Situace se však změnila v roce 2015, kdy syrská vláda oficiálně požádala Rusko, aby vojensky zasáhlo v Sýrii a pomohlo v boji proti teroristům.


Nyní, když byli ISIS více či méně poraženi Rusy a syrskou armádou, také s pomocí Íránců a Hizballáhu z Libanonu, musel Washington přiznat porážku.

Bojovníci ISIS, o které se starali Američané mohou podle citátu Friedricha Schillera: „Mouřenín splnil svou povinnost, mouřenín může jít“, nyní jít domů.


Nyní Trump vyhrožuje Evropanům: „Máme tisíce bojovníků ISIS a chceme, aby si je Evropa vzala zpět, a pokud je nevezmou zpět, pravděpodobně je propustíme.“

To odpovídá prohlášení Juliana Kinga, komisaře EU pro bezpečnost, že nejméně 5 500 islamistů opustilo Evropu, aby bojovali v řadách ISIS v Iráku a Sýrii.

Evropská komise nedávno přiznala, že nemá představu o pohybu více než 2.500 lidí, kteří opustili různé evropské země, aby se připojili k teroristickým skupinám v Iráku nebo Sýrii.
Po pádu samozvaného chalifátu IS byli do táborů umístěni cizinci z téměř 50 zemí. V táboře al-Hol v kurdské části Sýrie je se svými rodinnými příslušníky více než 11 000 osob.

Země EU reagují různě na výzvu Trumpa k „repatriaci“ bojovníků ISIS do Evropy.

„Mluvíme o nejnebezpečnějších lidech na světě, neměli bychom je brát zpět,“ řekl mluvčí dánského premiéra Larse Lokke Rasmussena.

Německo naopak  říká, že všichni němečtí občané, včetně těch, kteří bojovali za teroristické skupiny, mají „právo na návrat“. Jako by Německo již nemělo dost problémů s běsněním těchto migrantů tzv. „kulturních obohacovačů“,  které Merkelová do země v roce 2015 protiprávně pozvala.

Francie oznámila něco jiného. Všichni navrátilci by byli „souzeni a uvězněni“, tvrdí Macronův režim.


„Co dokazuje celá tato situace? Dokazuje to, že, politici a média nám lhali, když říkali, že v Sýrii probíhá „občanská válka“. Říká se to až dodnes,“ píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Pravda je, že to nikdy nebyla v Sýrii občanská válka, ale proxy válka organizovaná Západem, vedená najatými žoldáky v podobě radikálních islamistů.

Al-Káida, Al-Nusra, ISIS, jak se teroristické skupiny nazývají, byly využity západními zpravodajskými agenturami jako nástroje, které jsou vysílány  do zemí, aby je destabilizovaly.

Patří mezi ně i „Bílé přilby“, které Západ vytvořil jako propagandistické oddělení teroristů, aby podváděl svými inscenovanými operacemi všechny naivní „do-gooders“.

Válka proti teroru je fraška, velká lež, protože Západ vytváří teror !!!

Západní společenství nyní sklízí plody své politiky, která vždy dychtila po imperialistických, geostrategických a ekonomických zájmech svrhnout takzvané „nevítané vlády“, které neskáčou podle jejich not.

Trump chce bojovníky ISIS propustit a bude tak pokračovat ve své brutální válce proti Evropě.

V Turecku je 3,5 milionu „uprchlíků“, zejména ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu, kteří chtějí jít do Evropy. Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu proto varoval evropské vlády.

„Čelíme největší migrační vlně v historii a pokud otevřeme protipovodňové dveře, žádná evropská vláda nepřežije déle než šest měsíců a doporučujeme jim, aby naši trpělivost nepokoušeli," řekl turecký ministr vnitra.

Hlavní hrází, která jim brání v dosažení evropského kontinentu, je Turecko, což znamená, že pokud by byly dveře otevřeny, výsledný chaos by byl tak velký, že by uprchlická krize z roku 2015 vypadala jako procházka.

„Je neuvěřitelné, jak Evropané udělají cokoli, aby spáchali sociální a kulturní sebevraždu ... dobrovolně a bez odporu. Co jiného se musí stát, dokud konečně nebudeme mít vůli a solidaritu, abychom vyhnali zrádce Evropy z jejich  kanceláří?,“ končí von Freeman.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)