Svátek má: Milan

Zprávy

Velikost textu:

Trump obvinil FBI a justici z nečinnosti ohledně „volebního podvodu“

Trump obvinil FBI a justici z nečinnosti ohledně „volebního podvodu“

Americký prezident Donald Trump o víkendu na Twitteru obvinil americké ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI) z nečinnosti v případech podvodů.

Donald Trump, prezident USA
28. prosince 2020 - 04:20

Ty, podle amerického vůdce probíhaly během listopadových prezidentských voleb v zemi.

„Ministerstvo spravedlnosti a FBI neudělaly nic ohledně podvodů v prezidentských volbách v roce 2020, navzdory nezvratným důkazům. Měly by se stydět. Historie si to bude pamatovat. Nikdy se nevzdávejte. Uvidíme se v metropolitní oblasti Kolumbie 6. ledna (v tento den by v Kongresu USA měly být schváleny výsledky hlasování volebního kolegia)," uvedla dosavadní hlava státu.

Rovněž označil volby za „největší podvod“ v historii USA.


Současný šéf Bílého domu navíc znovu kritizoval členy své strany v Senátu Kongresu USA. „Pokud by demokratický prezidentský kandidát čelil zmanipulovaným volbám a odcizení (vítězství), demokratičtí senátoři by to považovali za akt války a boje na život a na smrt. Mitch (vůdce republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell) a republikáni nedělají nic, chtějí se s tím jen vyrovnat. Žádný boj!“ napsal Trump v jiném příspěvku.


"Je čas, aby se republikánští senátoři vystoupili a bojovali o prezidentský úřad, jak by to udělali demokraté, kdyby skutečně zvítězili. Důkazy jsou nepopiratelné," napsal americký vůdce.

V dalším příspěvku kritizoval Nejvyšší soud země a označil ho za „zcela nekompetentní a slabý v otázce masivních volebních podvodů“. "Máme bezpodmínečný důkaz, ale nechtějí to vidět. Pokud máme zkorumpované volby, nemáme zemi!" zdůraznil americký prezident.Trump také uvedl, že se volby podobaly volbám v zemích třetího světa. „Mladý voják, sloužící v Afghánistánu, mi řekl, že volby v Afghánistánu jsou mnohem bezpečnější a mnohem lépe vedené, než americké volby v roce 2020. Naše, s miliony a miliony nedůvěryhodných hlasovacích lístků zaslaných poštou, byly volbami země třetího světa!" napsal republikán.

Americký generální prokurátor William Barr, který tento týden opustil svoji funkci, předtím uvedl, že americké příslušné úřady nenalezly důkazy o rozsáhlých volebních podvodech.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: arch.)