Svátek má: Adolf

Zprávy

Velikost textu:

Trump potvrdil, že USA koupily 90% světových rezerv Remdesiviru!

Trump potvrdil, že USA koupily 90% světových rezerv Remdesiviru!

Americký prezident Donald Trump potvrdil, že úřady země nakoupily 90% světových zásob léku Remdesivir, který se používá k léčbě COVID-19.

Remdesivir
26. července 2020 - 04:20

„Moje administrativa rezervovala 90% světové nabídky léku Remdesivir, což má velký dopad (na léčbu koronaviru)," řekl Trump v Bílém domě.

Na začátku července britské vydání The Guardian uvedlo, že Spojené státy zakoupily asi 90% tříměsíční dodávky antivirového léku Remdesivir, který se účinně používá při léčbě COVID-19, od kalifornské biofarmaceutické společnosti Gilead Sciences.

Po celém světě se prodalo prvních 140 tisíc dávek. Na konci června Spojené státy nakoupily asi 500 tisíc dávek, což je asi 90% dodávek léku na tři měsíce. Spojené státy tak výrazně omezily přístup jiných zemí k těmto lékům, upozornili odborníci.


Předchozí klinická hodnocení antivirového léčiva Remdesivir, původně vyvinutého k léčbě Eboly, ukázala, že léčivo zkracuje dobu rekonvalescence u kriticky nemocných pacientů COVID-19, což může zvýšit šance na přežití.

Remdesivir byl 1. května ve Spojených státech urgentně schválen pro léčbu COVID-19. Původně byl vyvinut jako součást boje proti Ebole, ale poté se nepodařilo prokázat jeho účinnost. Později se ukázalo, že je účinný při léčbě infekcí SARS a MERS.Pacienti s COVID-19 obvykle vyžadují pětidenní proces a použitím šesti ampulek léků v celkové ceně 2 340 dolarů. V červnu Gilead stanovil cenu Remdesiviru ve vyspělých zemích na 390 dolarů za ampulku a aby ho dodala rozvojovým zemím, společnost uzavřela smlouvy s analogovými výrobci.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)