Svátek má: Stanislav

Zprávy

Velikost textu:

Trump se vysmál Pelosiové za přípravu zničit listy s jeho projevem

Trump se vysmál Pelosiové za přípravu zničit listy s jeho projevem

Svět ohlěhly fotografie jak předsedkyně americké dolní komory Nancy Pelosiová po vystoupení Donalda Trumpa demonstrativně roztrhala kopii jeho projevu.

Pelosiová si své gesto pečlivě připravovala
6. února 2020 - 11:04

Jenže ďáběl je skryt v detailu, a předsedkyně americké dolní komory Nancy Pelosiová natrhla listy před tím, než roztrhla kopii projevu prezidenta Donalda Trumpa. V americké politice symbolů její gesto tak vypadá trapně.

Fotografie zobrazující mírně natržené a úhledně rozložené papíry na stole zveřejnil Trump na své stránce na Twitteru. Dokládá tak, že v původně efektní reakce na projev prezidenta se stala fraška.

Kromě toho je ve videu zveřejněném časopisem New York Post patrné, jak Pelosi během projevu Trump před Kongresem brala archy pod stolem a mírně je uprostřed natrhla.

Na konci projevu amerického vůdce Pelosiová vstala a demonstrativně roztrhala kopii jeho projevu.

Svůj komentář si neodpustil ani americký viceprezident Mike Pence, podle nějž tento incident naznačuje, že Pelosiová již od začátku plánovala trhat papíry.


Vztahy mezi Trumpem a Pelosiovou byly ve Spojených státech opakovaně hodnoceny jako napjaté. Předsedkyně komory a kongresmanka Demokratické strany vehementně vystupovala za impeachment prezidenta. Trump ji nazval bláznem.

Senát včera zprostil hlavu Bílého domu v obou bodech případu obžaloby. Pelosiová ho nicméně označila za hlavní hrozbu americké demokracii a obvinila republikány ze zrady ústavy.

(kou, prvnizpravy.cz, foto: repro twitter)