Svátek má: Filip

Zprávy

Velikost textu:

Trump: Skvělým premiérem by byl můj přítel Boris Johnson!

Trump: Skvělým premiérem by byl můj přítel Boris Johnson!

Americký prezident Donald Trump při návštěvě Velké Británie chce uspořádat slavnostní večeři na kterou budou také pozváni bývalý ministr zahraničí Boris Johnson a Nigel Farage napsaly The Times.Donald Trump se těší na setkání se svým “přítelem” Johnsonem.

Donald Trump, americký prezident
29. dubna 2019 - 06:20

Člen britského parlamentu a bývalý britský ministr zahraničí Boris Johnson bude během návštěvy amerického prezidenta ve Velké Británii poctěn osobním přijetím amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Donald Trump se chce setkat s britským politikem během návštěvy při výročních oslavách vylodění  během 2.světové války v Normandii ve dnech 3. až 5. června.

Podle The Times, při příjezdu do Velké Británie, Trump může mít slavnostní večeři v rezidenci amerického velvyslance v Londýně, zde zůstane po celou dobu své návštěvy. Jedním z pravděpodobných hostů prezidenta by navíc mohl být Nigel Farage, šéf strany „Brexit“, s kterým se Trump setkal v březnu na Konzervativní politické konferenci.

Zároveň v Londýně pozorně sledují Trumpův plán, protože se obávají, že prezident může cestu využít, aby premiérku Theresu Mayovou neuvedl do nevýhodné pozice a nezasáhl do diskuse o Brexitu.

Trump již uvedl, že „skvělým premiérem“ by mohl být jeho „přítele“ Boris Johnson. Zároveň Farage vyzval Trumpa, aby podpořil vystoupení Británie z EU bez dohody.


The Times připomíná, že více než měsíc před  Trumpovým příjezdem, jeho návštěva již přitáhla pozornost široké veřejnosti. Vúdce britské opozice Jeremy Corbin se odmítl zúčastnit oficiální večeře, kterou pořádá britská vláda na počest Trumpova příjezdu. Kromě toho se očekává, že na události bude chybět Princ Harry a jeho manželka Megan Markle, kteří po narození svého prvního dítěte plánují jít na mateřskou dovolenou po dobu tří měsíců.

Johnsonův štáb doplnil zrávu The Times s tím,  že ještě neobdržel pozvání od amerického prezidenta.

(rp,prvnizpravy.cz,thetimes,foto:arch.)