Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Tunisan ubodal kněze: „Zemřel jako pes a to je dobrá věc“

Tunisan ubodal kněze: „Zemřel jako pes a to je dobrá věc“

V severní Itálii za svoji pomoc cizím lidem zaplatil životem katolický kněz.

Ilustrační foto
21. září 2020 - 06:20

„Kněz zemřel jako pes a to byla správná věc,“ řekl tuniský vrah, kterého 51letý duchovní předtím štědře pohostil.

V severoitalském městě Como tuniský migrant Mahmoudi Ridha několikrát bodl svou oběť, 51letého kněze Roberta Malgesiniho, který právě rozdával jídlo dalším „novým spoluobčanům", migrantům  když na něj Tunisan zaútočil nožem a několikrát ho bodnul. „Zemřel jako pes a to je dobrá věc“  … nelitoval svého činu  Ridha.

Ilegální migrant z Tuniska nemá žádnou „psychickou nemoc“ a policie u něj po příslušných testech nenašla žádné „psychologické problémy“. Pro diecézi Como je to vrah. Italská biskupská konference, Charita a mainstreamový tisk podle Free West Media je to jasně „duševně nemocný“ člověk.

V prohlášení Roberta Bernasconiho, vedoucího sekce Charity pro migranty v Comu, jde zjevně o nemocného člověka. Z vraždy obvinil „klima nenávisti a nesnášenlivosti, které ve městě panuje proti migrantům“.

Promigrantský  kněz Roberto Malgesini se dostal na titulní stránky v loňském roce poté, co mu město Como uložilo pokutu za pomoc migrantům při obsazení kostela sv.Františka.

Vrah z Tuniska již opakovaně porušil imigrační zákon a byl několikrát zatčen. Nelegální migrant se odvolal proti dalšímu příkazu k vyhoštění, měl být vyslechnut v den vraždy.

Obžaloba soucitně uvedla, že motiv byl spojen se strachem z repatriace. „Tunisan byl přesvědčen, že probíhá spiknutí za účelem jeho návratu do Tuniska a že kněz byl do tohoto spiknutí zapojen.“


Právě těchto činů se mnoho britských občanů na kentském pobřeží obává, protože každý den vidí přistání nelegálních přistěhovalců přes Lamanšský průliv. „Co nás tady v Doveru znepokojuje, je počet mladých mužů mezi 18 a 35 lety. Co budou dělat v této zemi? Mohli by sem přijít se zbraněmi. Jsou mezi nimi džihádisté, teroristé nebo zločinci? Nikdo neví,“ varuje starší obyvatel.

Před pěti lety přistály na britském pobřeží první nafukovací čluny z Francie. Jen minulý měsíc dorazily stovky mužů, někdy i žen a dětí - letos zatím 6000. Nervy obyvatel jsou k napnutí, uvádí MailOnline. „Když to začalo, nebáli jsme se. Někteří z nás jim dali vodu a sendviče. Nyní se situace vymkla kontrole, “ říká Sue Cooks.

Africké mladé ženy, sotva schopné mluvit anglickým slovem, čekají na osud v obchodu se sexem - vše, co říkají, je „dostaňte mě do Londýna“. Mladí muži, z nichž mnozí byli nápadně dobře oblečení ve značkových šatech a ověšeni zlatými řetízky, se schovávali v zahradách a keřích. Čekají na silnicích a na nedalekém nádraží, než nastoupí do vlaků bez lístku do hlavního města.

Gangy pašující lidi, sídlí ve francouzském Calais a vydělávají miliony na svém zločineckém pašeráckém obchodu. Odtud je to co by do Anglie kamenem dohodil. 32 kilometrů v tomto bodě odděluje Francii od Velké Británie. Lodě vyplouvají kolem půlnoci ze severofrancouzského pobřeží a za dobrého počasí dorazí o sedm hodin později ke slavným  Bílým útesům v Doveru.

Pro francouzského novináře a autora židovsko-alžírského původu Érica Zemmoura čelí Francie dvěma velkým výzvám kvůli permanentní imigraci, „Velké výměně“, takzvané populační výměně a „Velkému úpadku“. Vidí zemi v úpadku kvůli milionům přistěhovalců: „Francii hrozí, že tváří v tvář těmto dvěma problémům zemře,“ je přesvědčen 62letý redaktor deníku Le Figaro.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)