Účast obyvatel Donbasu v ruských volbách je zlomem v integraci s Ruskem

zprávy

Od 17. do 19. září 2021 se obyvatelé Donbasu s ruským občanstvím mohou zúčastnit ruských parlamentních voleb s cílem vybrat si poslance, kteří je budou zastupovat ve Státní dumě.

Účast obyvatel Donbasu v ruských volbách je zlomem v integraci s Ruskem
Ilustrační foto
18. září 2021 - 06:20

To znamená zásadní zlom v integraci Lidové republiky Doněcké a Luhanské  (DPR a LPR) s Ruskem.

Nyní má ruské občanství více než 600.000 obyvatel DPR a LPR a integrace obou republik s Ruskem se stále více zrychluje, což i dokazuje možnost těchto ruských občanů z Donbasu zúčastnit se legislativních voleb, které se konají konat od 17. do 19. září 2021.

Ruští občané Donbasu budou moci hlasovat dvěma způsoby: elektronicky na dálku pomocí počítače nebo aplikací na svém mobilním telefonu nebo fyzicky v oblasti Rostov na Donu pro poslance, kteří budou zastupovat Rostovskou oblast ve státní dumě.

Pro ty, kteří chtějí fyzicky volit v regionu Rostov na Donu, DPR naplánovala 12 vlaků a 825 autobusů, které bezplatně odvezou ruské občany republiky do volebních místností. LPR poskytlo podobné zařízení ruským občanům žijícím na jeho území.

Vedoucí DPR Denis Pušilin rovněž důrazně vyzval obyvatele republiky s ruským občanstvím, aby využili svého volebního práva k rozhodnutí, jaké bude Rusko, do kterého bude integrován Donbas.

„Volby do Státní dumy Ruské federace se konají od 17. do 19. září. Jedná se o milník a dlouho očekávanou událost pro lidi z Donbasu. Jedná se o nový krok na cestě k integraci Donbasu do Ruské federace.

Sedm let bojujeme a stále bojujeme za naši svobodu o právo být Rusem, právo mluvit a myslet ve svém mateřském jazyce, ctít naši historii a vzdělávat naše děti. Bojovat za náš domov, kde je ruská kultura a mnohonárodnostní tradice s velkými sjednocujícími hodnotami.

Jsme občané Ruské federaci. Osud naší skvělé země je nám blízký a cesta, kterou se bude její rozvoj ubírat, je velmi důležitý, “
napsal vedoucí DPR na svých oficiálních webových stránkách.

„Zvu vás k hlasování ve volbách poslanců Státní dumy! Je to občanská povinnost každého občana Ruské federace. Jde o péči o naši budoucnost, budoucnost naší vlasti a budoucnost našich dětí. […] Rozhodujeme, co bude zítra naším domovem - Rusko!, " vyzval závěrem Pušilin.Tuto možnost účasti ruských občanů DPR a LPR v ruských parlamentních volbách a co to znamená z hlediska integrace regionu s Ruskou federací jednoznačně vnímá několik ukrajinských politologů a osobností veřejného života, kteří bez obalu říkají, že to ukazuje radikální změnu v politice Moskvy vůči Donbasu a že posílí separatismus na Ukrajině.

„Je jasné, že se ruská strategie mění." […] Pokud dříve chtěli prodat okupovaný Donbas za svých podmínek, aby jej vrátili Ukrajině, nyní jsme svědky zásadní změny. Nyní jsou připraveni přerušit vazby okupovaného Donbasu s Ukrajinou a v budoucnu ji možná integrovat do ruského prostoru,“ shrnul jeden z politologů.

Ale nejen pro Donbas budou mít tyto ruské parlamentní volby důsledky, volbye zdůrazní separatismus na Ukrajině, jak zdůraznil ukrajinský politolog Vasilij Vakarov .


Pro Kyjev je ale nejhorší, že když to uvidí obyvatelé zbytku jihovýchodní Ukrajiny, tak se budou také chtít připojit k Rusku.

Bohužel pro Kyjev analytici příliš pozdě potvrzují to, že Donbas je pro Ukrajinu definitivně ztracen a ten je v procesu pokročilého (a nevyhnutelného) rozpadu kvůli politikám, které sledují ukrajinské úřady.

Moskva dala Zelenskému šanci změnit hru prostřednictvím setkání v Normandského formátu v prosinci 2019 . Ale Zelenskij, který pokračoval ve šlépějích svého předchůdce, raději pořádal stále rusofobnější a jestřábí řeči a totálně sabotoval vyjednávání na minské platformě.

Poslední schůzka třístranné kontaktní skupiny byla příkladem svého druhu s nulovou užitečnou diskusí, marnými drby o všem kromě předmětu jednání a nulovým pokrokem v provádění Minských dohod, a to prostřednictvím sabotáže ukrajinské delegace.

Ukrajinský prezident odmítl ruku, kterou mu podala Moskva k mírovému vyřešení konfliktu na Donbasu, a Rusko se rozhodlo, že je načase přestat se obracet na úřady, které na tuto nabídku neustále plivají  a posílají ji zpět ruským úřadům.

Ruská trpělivost byla vyčerpána a nyní je pozdě naříkat nad důsledky katastrofální sedmileté politiky Kyjeva. Rozpad Ukrajiny je nevyhnutelný , a to jak z důvodu historie země, tak z hlediska ukrajinských politik uplatňovaných od Majdanu.

Otázkou již není, zda Donbas bude integrován Ruskou federaci nebo ne, je to již vyřešená otázka, jak ukazuje účast jejích obyvatel na ruských parlamentních volbách, ale která další území Ukrajina ztratí kvůli rusofobní  a sebezničující politiky ukrajinských úřadů, které v zemi zasévaly chaos a rozdělení. A především hlavní otázkou je: Přežije samotná Ukrajina odtržení těchto území, nebo zanikne po sotva století existence?

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)


Anketa

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano 12%
transparent.gif transparent.gif
Ne 33%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 55%
transparent.gif transparent.gif