Ukrajina: Všechno je obklíčeno: Celá obranná linie je prolomená!

zprávy

Podle nepotvrzených informací se Ukrajina připravuje na stažení vojáků z Berdyči. Ozbrojeným silám  Ukrajiny  v Berdyči  hrozí po nedávné ztrátě Novobachmutovky a Solovjova obklíčení a podle některých vojenských bloggerů se očekává ústup až 15 km na západ.

Ukrajina: Všechno je obklíčeno: Celá obranná linie je prolomená!
Ilustrační foto
28. dubna 2024 - 04:20

Hrozí jim i ztráta Netajlova, Karlovky, Umanského, Novokalinova, Keramika, Archangelského...

Po pádu Avdijivky v únoru držela Ukrajina obrannou linii poblíž Berdyči. Během nelítostných bojů v předchozích dvou a půl měsících na této části fronty bylo ztraceno i několik amerických tanků Abrams, které se snažily zastavit postup ruských jednotek.Vojenský blogger Ribar uvádí, že ruské jednotky postupují i u Novokalinova.

„Útočné skupiny prolomily obranu ukrajinských formací v centru obce ve směru na Keramik. V současné době dochází k posílení pozic ve středu obce. S přihlédnutím k útoku z Očeretina ve směru na Archangelsk nelze vyloučit, že v blízké budoucnosti budou ozbrojené síly Ruska schopny Keramik zcela obsadit,“ říká Ribar.


Podle něj se Rusům podařilo vytlačit soupeře ze Semjenovky.

„Zbytky pěchoty Ozbrojených sil Ukrajiny pod palbou dělostřelectva a bezpilotních letounů ustoupily ze severního okraje obce na západ k Novopokrovskému. Lesní pásy vedle Semjonovky byly také částečně pod kontrolou ozbrojených sil Ruska v současné době probíhají boje na nejzápadnějším okraji Berdyči .Další útočná linie ruských ozbrojených sil bude na úseku Novopokrovsko – Novoselovka Pervaja, kde nyní ukrajinské formace pilně budují obranu ,“ říká Ribar.

Ukrajinský telegramový kanál DeepState potvrdil, že ruské jednotky dobyly Semjonovku a Solovjeva a že probíhají boje o Keramik.

„Americká vojenská pomoc, která začala proudit na Ukrajinu spíše zpomalí, než aby zvrátila současnou ruskou ofenzívu,“ píše o tom list Financial Times

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.,strana)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?