Svátek má: Zdeněk

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinci byli po Putinově řeči zděšeni počtem testů ve své zemi!

Ukrajinci byli po Putinově řeči zděšeni počtem testů ve své zemi!

Za celou dobu koronavirové pandemie na Ukrajině bylo provedeno pouze 181 tisíc testů, zatímco v Rusku je denně testováno asi 170 tisíc lidí.

Ilustrační foto
12. května 2020 - 11:06

Ukrajinská média si toho všimla po vystoupení ruského prezidenta Vladimira Putina k Rusům.

„V Rusku denně otestují 300 tisíc lidí. To je 1,5krát více, než Ukrajina udělala za celou dobu epidemie,“ uvedl portál „Strana.ua“ v titulku po Putinově vystoupení.

Ukazuje se, že v polovině března bylo v Rusku provedeno 2,5 tisíc testů denně, nyní asi 170 tisíc testů denně, což je jeden z nejvyšších ukazatelů na světě. Do poloviny května bude počet testů zvýšen na 300 tisíc denně.

Portál s odkazem na internetový Telegram kanál „Politika země“ napsal, že na Ukrajině bylo od začátku epidemie provedeno něco přes 181 tisíc testů na koronavirus.


„Hlavní rozdíl je v tom, že v Rusku provádějí testy u všech potenciálních kontaktů, nejen u infikovaných lidí, ale také u těch, u nich mají podezření na koronavirus. Na Ukrajině taková praxe neexistuje. Pravidlo povinného testování všech dodavatelů s infikovanými lidmi je zavedeno zákonem přijatým minulý týden. Odborníci však mají velké pochybnosti o tom, že se tak stane v praxi kvůli deficitu testů,“ uvedla zpráva.

Deník také upozornil, že se na Ukrajině od 12. května změkčují opatření proti epidemii a cituje varování místní viroložky, že po tomto datu dojde k nárůstu onemocnění.
(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)