Svátek má: Blanka

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinci byli pobouřeni možným zrušením důchodů

Ukrajinci byli pobouřeni možným zrušením důchodů

Prohlášení ukrajinského předsedy vlády Denise Šmygala o možném zrušení důchodů vyvolalo mezi občany země na internetu pobouření.

Ilustrační foto
6. října 2020 - 11:07

Předseda ukrajinské vlády dříve připustil, že za 15 let se sociální platby mohou zastavit kvůli změnám v demografickém složení společnosti. Podle něj brzy budou dva důchodci pro jednoho pracujícího Ukrajince a stát nebude mít peníze. Poznamenal, že vláda bude schopna poskytovat občanům pouze malé sociální dávky.

Toto prohlášení Šmygala vyvolalo rozhořčení Ukrajinců.

„S takovým „zekontrolem“ za rok nebude z čeho vyplácet důchody. Bože chraň,“ napsali v komentářích, informovala RIA Novosti.

„Pokuste se snížit své platy a přestaňte krást, možná se vám podaří nedotknout se chudých důchodců?!“ byl pobouřel uživatel webu.


„Po celá léta děsit lidi „prognózami“. „Vy, pánové, nahoře jste museli o zemi přemýšlet 25 hodin denně. A nejen přemýšlet, ale skutečně hledat způsoby, jak progresivně rozvíjet zemi a zajistit civilizovaný život jejího obyvatelstva,“ uvedl jeden z komentátorů.

„Říkám, že všechno bude mnohem rychlejší. V naší zemi není místo pro mladé lidi. Je téměř nemožné najít si práci. A pokud ano, pak existují nějaká podivná místa. Tak všichni odejdou. Ukrajina bude vypadat jako ty opuštěné vesnice, kterých je nyní hodně,“ napsal další.

„Pokud stát nemůže plnit funkce zaručené ústavou, pak my zase nebudeme platit daně,“ vyhrožovali v komentářích další.

Byli však také takoví, kteří se dívali na Šmygalovo prohlášení z jiného úhlu. „Finanční gramotnost obyvatelstva tento problém vyřeší a všechny výše uvedené komentáře ukazují, že nám kriticky chybí, a to vše proto, že je pro úřady nerentabilní,“ poznamenal jeden z uživatelů.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)