Svátek má: Zora

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinská exministryně: Zelenskij je horší než Porošenko!

Ukrajinská exministryně: Zelenskij je horší než Porošenko!

Bývalá ministryně spravedlnosti Ukrajiny Jelena Lukašová pro NewsOne uvedla, že Vladimir Zelensky je horší než jeho předchůdce prezident Petro Porošenko.

Vladmir Zelenskij horší než jeho předchůdce?
20. listopadu 2019 - 11:04

„Za Petro Porošenka nevzali licenci televizi „112“, ale vzali ji za Zelenského. Za Grojsmana (předsedy vlády země během přrezidentství Porošenka) stanovili maximálním zvýšení cel a pod Zelenským to zrušili. Za vlády Grojsman se pokusili zvýšit minimální mzdu na pět tisíc hřiven a pod Zelenským stanovili něco málo přes čtyři tisíce,“ poukázala

Přičemž, jak politička zdůraznila, je 90 procent vlády za Zelenského složena ze „stejných lidí" – jako byli za Arsenije Jaceńuka a Vladimira Grojsmana.


„Nejsme spokojeni s personálním obsazením, zdá se to pochybné, podezřelé, někdy šokující. Díváme se na činy – a činy jsou stejné. Nejdůležitější věcí je, že diskurs o válce nikam nepostoupil Diskuse – náš - cizí, správný novinář – nepsrávný novinář, důležité – nedůležité,  hodnoty revoluce nebo antihrdinové. Všechno to zůstává a znásobuje se,“ zdůraznila depresivně bývalá ministryně spravedlnosti.

(kou, prvnizpravy.cz, newsone, foto: arch.)