Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinské ozbrojené síly zahájily palbu na sanitku, jsou mrtví

Ukrajinské ozbrojené síly zahájily palbu na sanitku, jsou mrtví

Po ukrajinském minometného útoku ráno 21. června byli v Doněcké lidové republice  zabiti tři vojáci a jeden byl vážně zraněn, informovala NM DPR.

Ilustrační foto
22. června 2021 - 03:20

„Dnes v 10.10 hodin (21.6.) ráno byli v důsledku ostřelování minomety na pozice jednotek milice v oblasti Lozovoj od 28.oddílu ozbrojených sil Ukrajiny zabiti tři naši vojáci a jeden byl vážně zraněn,“ píše se ve zprávě..

Navzdory dohodnutému příměří  ukrajinským zástupcem ve Společném koordinačním a kontrolním středisku bylo ve 13:30 vystřeleno na sanitku se  zraněnými a mrtvými ze směru od Krasnogorovky SPG-9.

Následkem toho útoku zemřel jeden obránce DPR  a čtyři další byli zraněni.

„Zvláštní cynismus tohoto zločinu spočívá ve skutečnosti, že požár sanitky, která měla lékařské identifikační značky, byl záměrný. Nepřítel si nemohl být vědom humanitární mise. Ukrajinská strana byla navíc předem upozorněna na čas a trasu sanitky, “uvádí se ve zprávě.


Agentura DPR poznamenala, že během celého ozbrojeného konfliktu s Ukrajinou nedošlo k žádným případům, kdy by při vyhlášení režimu příměří  došlo k cílené palbě na sanitky.

„Jedná se o hrubé porušení mezinárodního humanitárního práva. Ozbrojené síly Ukrajiny svými činy zničily mechanismus interakce, který byl v platnosti po dlouhou dobu. Nyní nebude mít nikdo důvěru v bezpečnost evakuačních skupin, i když bude vyhlášen režim příměří, “je přesvědčen zástupce  Lidová milice.

Doněck nevylučuje, že účelem této provokace je „přivolat“ palbu od jednotek Lidových milicí a  jejich následné obvinění z porušování minských dohod a zintenzivnění nepřátelství.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)