Svátek má: Drahoslava

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský generál: Kyjev potřebuje rakety na Moskvu a Petrohrad!

Ukrajinský generál: Kyjev potřebuje rakety na Moskvu a Petrohrad!

Ukrajina potřebuje rakety, které budou schopny zasáhnout cíle na území Ruska, včetně Moskvy a Petrohradu, prohlásil ukrajinský generálporučík Vasilij Bogdan.

Ilustrační foto
31. července 2019 - 11:04

Jak uvedl ve svém komentáři v listu „Obozrevatel“, není nutné, aby tyto střely byly osázeny jadernými náložemi, ale tuto perspektivu by mělo vzít ukrajinské vedení v úvahu.

Ukrajina by měla začít vyrábět rakety středního doletu, které budou schopny zasáhnout cíle v Rusku, včetně Moskvy a Petrohradu. Uvedl to veterán zahraniční zpravodajské služby, generálporučík Vasilij Bogdan.
 
„Tyto rakety nemusí být nutně s jadernými náboji. Ale měl by být takový výhled," poznamenal Bogdan.

 
Podle něj, vzhledem k tomu, že Rusko ve skutečnosti odstoupilo od smlouvy o raketách středního a krátkého doletu, a Spojené státy opustily smlouvu, má „Ukrajina volné ruce při konsttukci a výrobě raket středního doletu, které by mohly dosáhnout strategických bodů agresivní země, to jest Ruské federace, aby se tyto rakety dostaly jak do Moskvy, tak do Petrohradu.“
 
„Podle mého názoru by na tom mělo intenzivně pracovat nejvyšší vojensko-politické vedení státu,“ uvedl generál.
 
V této souvislosti poznamenal, že při provádění tohoto úkolu by se Ukrajina mohla spolehnout na pomoc „spojenců a partnerů v proukrajinské koalici“, kteří by „mohli jít cestou aktivní vojenské a technické spolupráce“ s Ukrajinou, zejména prodat příslušnou výzbroj, vojenskou techniku a podobně.

(kou, prvnizpravy.cz, obozrevatel.com, foto: arch.)