Ukrajinský ministr: Putin nechce jednat se Zelenským

zprávy

Dmitrij Kuleba, ukrajinský ministr zahraničí, učinil „halasné“ prohlášení o setkání Vladimíra Zelenského a Vladimira Putina.

Ukrajinský ministr: Putin nechce jednat se Zelenským
Dmitrij Kuleba, ukrajinský ministr zahraničí
6. září 2021 - 03:20

Ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba oznámil připravenost ukrajinských úřadů na setkání mezi prezidentem Vladimirem Zelenským a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem.

Kuleba to oznámil v neděli večer 5. září 2021 v pořadu „Podrobnosti týdne“ na televizním kanálu „Inter“.

„Před takovým setkáním se neskrýváme a jsme na to připraveni, ale máme dojem, že ruská strana neustále hledá výmluvy, jak se takovému setkání vyhnout,“ řekl Kuleba.

Kuleba také vyloučil návštěvu amerického prezidenta Joe Bidena na Ukrajině v roce 2021 . Ministr zahraničí dodal, že Spojené státy a Ukrajina se nadále soustředí na provádění dohod, které byly uzavřeny během nedávno uzavřené cesty ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského do Washingtonu.Kreml dříve uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin je připraven setkání s ukrajinským prezidentem Vladimirem Zelenským a „společně jít cestou normalizace bilaterálních vztahů“.

Prezidenti Ruska a Ukrajiny do dnešního dne se nikdy osobně nesetkalůi na vzájemné návštěvě, ale  už se navzájem kontaktovali na setkání Normandského formátu  v Paříži v roce 2019.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 44%
transparent.gif transparent.gif
Ne 18%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 38%
transparent.gif transparent.gif