Svátek má: Izabela

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský politik: Další krok Západu ke zhroucení Ukrajiny!

Ukrajinský politik: Další krok Západu ke zhroucení Ukrajiny!

Bývalý poslanec Nejvyšší rady Alexej Žuravko na svém Facebooku označil Ukrajinu za jasný příklad západní koloniální politiky.

Ilustrační foto
19. října 2020 - 11:04

Podle bývalého poslance západní země neopustily kolonizační politiku, pouze pro zmocnění se nových území se postupem času změnily technologie.

„Podle amerického plánu by se Ukrajina měla vyvíjet jako latinskoamerické agrární ekonomiky s nízkou úrovní vzdělání a rozšířenou chudobou,“ uvedl Žuravko.

Vysvětlil, že Ukrajina není klasickou kolonií, protože západní síly přišly do již rozvinuté země - s vysokou úrovní vědy, vzdělání, průmyslu, technologie a zemědělství.

„A to vše bylo prostřednictvím mechanismů podvodné a zákeřné privatizace převedeno z veřejného majetku do soukromého a hned poté bylo vše rozřezáno na kovový šrot,“ řekl politik.

Žuravko věří, že k tomu došlo proto, aby byla Ukrajina zbavena suverenity a moci a aby byl její trh naplněn zbožím z Evropské unie a Spojených států. Politik vysvětlil, že Západ se neomezil na ničení ekonomiky, byl to jen první krok ke zničení země.


„Ukrajina byla nejen připravena o svou budoucnost, ale bylo zaručeno útočníkům, že kdysi nejsilnější republika mocného SSSR byla přemístěna do ponižujícího a rychle umírajícího regionu, jehož populace bude také brzy nahrazena migranty z jiných kontinentů a zemí,“ napsal bývalý poslanec.

Žuravko vyzval Ukrajinu, aby našla spolehlivé spojence a obnovila s nimi vazby na brzké osvobození od kolonizace.

„Nejdůležitější je rychle vytvořit ze zástupců lidu Ukrajiny novou národní elitu, aby její představitelé vedli osvobozenecký boj,“ uzavřel politik.

Za posledních 30 let se počet obyvatel Ukrajiny snížil z téměř 52 milionů na méně než 42 milionů. Mezi důvody této situace patří výrazné zvýšení úmrtnosti, pokles porodnosti a také masivní emigrace do Ruska, evropských zemí a Spojených států.

Bídnou situaci Ukrajiny přiznali místní politici opakovaně. Například expremiérka a vůdkyně strany Baťkivščyna Julia Tymošenková označila kurz současných úřadů za důvod „úplného kolapsu“ ekonomiky. Kromě toho kritizovala vládu za zákon o trhu s pozemky, který by podle ní mohl vést zemi k „africkému hladomoru“. Zástupce „Opoziční platforma - pro život“ Vadim Rabinovič nazval úvěrové programy MMF na Ukrajině kapitulací a jeho stranický kolega Viktor Medvedčuk viděl v politice orgánů pohyb směrem k ekonomickému a sociálnímu zhroucení.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)