Svátek má: Alan

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec obvinil příznivce Zelenského ze zrady Ukrajiny!

Ukrajinský poslanec obvinil příznivce Zelenského ze zrady Ukrajiny!

Poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič zkritizoval stranu „Sluha lidu“ příznivců Vladimira Zelenského a obvinil jejich členy ze zrady.

Vadim Rabinovič, ukrajinský poslanec
2. července 2020 - 10:10

Projev politika v parlamentu vysílal kanál „112 Ukrajina“.

Vyjádřil se tak ke slovům poslankyně frakce „Sluha lidu" Galiny Tretjakové, která vede parlamentní výbor pro sociální politiku. Minulý týden se v ukrajinských médiích objevilo video z konference, kde Tretjakova uvedla, že u chudých lidí rodí „nekvalitní“ děti a  doporučila jejich sterilizaci.

„Minulý týden ukázal, že už nejste„ sluhové“, jste již „páni“. Jeden z vůdců vaší strany, vedoucí příslušného výboru (Galina Tretjaková) řekla, že lidé, kteří vydělávají málo peněz, by měli být sterilizováni… Pokud zůstane v této síni a zůstane hlavou výboru v ukrajinském parlamentu, nebude to jen ostuda pro Nejvyšší radu, nakonec to prokáže, že jste jako ona a sdílíte její názory,“ řekl.


Rabinovič dodal, že to není „jediný projev fašismu“ na Ukrajině. Poslanec připomněl, že dříve nacionalisté zmlátili zástupce jedné z opozičních stran. Podle něj jsou také napadáni další členové opozice, kteří nesouhlasí s myšlenkami fašismu, které jsou podle Rabinoviče sdíleny v ústřední vládě.

„Celá země je v šoku a vy mlčíte, prezident mlčí. Vašee filozofie je jasná. Jaký je rozdíl mezi otroky, kteří se proměnili v pány, co se stane s otroky obecně. Zradili jste své voliče, zradili zemi a to se neodpustí. Uvidíte výsledky vašich záležitostí v místních volbách. Ukrajině se v drtivé většině fašismus nelíbí a vy to uvidíte,“ uzavřel poslanec.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)