Svátek má: Oleg

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec: Úřady na prohlášení o přípravě převratu nereagují

Ukrajinský poslanec: Úřady na prohlášení o přípravě převratu nereagují

Bývalý spojenec Petro Porošenka uvedl, že v roce 2014 vůdci „Majdanu“ provedli státní převrat s cílem osobně se nezákonně obohatit, a letos to stejní lidé plánují zopakovat.

Ilustrační foto
12. srpna 2020 - 10:10

Jak ukrajinský poslanec Renat Kuzmin píše ve sloupci na NewsOne, současné úřady země na toto prohlášení nijak nereagovaly, a tak poslal poslaneckou výzvu ohledně přípravy nového převratu.

Bývalý ukrajinský poslanec David Žvania minulý měsíc uvedl, že spolu s Porošenkem, Turčynovem, Parubijem a dalšími provedl v roce 2014 převrat pod záštitou Majdanu s cílem osobně se nezákonně obohatit. Jak poslanec frakce „Opoziční platformy – pro život“ Renat Kuzmin píše ve sloupci NewsOne, současné úřady země na toto prohlášení nijak nereagovaly.

„Také řekl, že aby se chopili moci, zabíjeli pokojné protestující na Majdanu, to znamená, že se skutečně přiznal ke spáchání závažných státních zločinů. Řekl také, že stejní zločinci plánují letos na podzim spáchat nový krvavý převrat, svrhnout Zelenského a převzít státní moc.

A žádná reakce této vlády. Ještě stále. Vedoucí GPU, SBU, ministerstvo vnitra, Státní bezpečnostní úřad a další bezpečnostní orgány předstírají, že nic takového neslyšeli ani neviděli. A Žvania vůbec neexistuje a nikdy nic takového nebylo. Stejně jako jeho prohlášení. A kancelář prezidenta mlčí. I sám prezident,“ napsal poslanec.


Kuzmin také dodal, že podal poslanecký apel ohledně trestného činu, konkrétně k přípravě převratu letos na podzim.

„Pokud úřady ignorují mou oficiální apelaci, pak prezidentova věta „Nejsem blázen" získá úplně jiný význam," dodal ukrajinský poslanec.

(kou, prvnizpravy.cz, newsone.ua, foto: arch.)