Svátek má: Doubravka

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský velitel: Ale od Ruska „bezprostřední hrozba“ neexistuje!

Ukrajinský velitel: Ale od Ruska „bezprostřední hrozba“ neexistuje!

Z velení ukrajinské armády zazněl uklidňující hlas, který označil tvrzení velitele námořnictva Neižpapa o hrozbě ruské invaze za „přehnaná“.

Ilustrační foto
8. července 2020 - 10:10

Velitel Operací ozbrojených sil Ukrajiny Sergej Najev řekl, že v současné době neexistují žádné známky bezprostředního ohrožení invazí z Ruské federace.

Armáda by však měla být vždy připravena na jakýkoli scénář, generálporučík zdůraznil v televizním rozhovoru a komentoval předchozí prohlášení velitele ukrajinského námořnictva o pravděpodobné vojenské konfrontaci s Moskvou.

Informace o bezprostřední pravděpodobné invazi vojsk Ruské federace na území Ukrajiny z Krymu, kterou nedávno vyjádřil velitel ukrajinského vojenského námořnictva Alexej Neižpap, považuje velení ukrajinských ozbrojených sil za přehnanou hrozbu. Uvedl to v televizním rozhovoru velitel ozbrojených sil Ukrajiny, generálporučík Sergej Najev. Podle Najeva taková hrozba v tuto chvíli neexistuje, píše „Strana.ua“.


Jak generálporučík vysvětlil, nedávné prohlášení nového velitele ukrajinského námořnictva Alexeje Neižpapy bylo učiněno na základě nedostatečných informací o vývoji situace ve směru Tauride. „S jeho slovy lze zacházet tak, že prozatím byla přehnaná na základě situace, která dnes existuje," řekl Najev.

„V současné době nebyla zaznamenána žádná bezprostřední hrozba invaze Ruské federace na území Ukrajiny," vysvětlil velitel Operací ozbrojených sil Ukrajiny. Řekl také, že v současné době neexistuje žádná bezprostřední hrozba „vytvoření úderných skupin“ z území nekontrolovaných Kyjevem na východě země, uvádí článek.

Současně Najev zdůraznil, že ukrajinská armáda je vždy povinna udržovat bojovou připravenost a být na pozoru, aby rychle reagovala na jakékoli situace. „Jsme si však vědomi toho, že by se armáda měla připravit na jakýkoli scénář," uzavřel velitel operace Společných sil ozbrojených sil Ukrajiny.

(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)