Ukrajinský voják: Obrana Staromajorského selhala, byla lajdácky připravená

zprávy

„Ve směru na Záporoží Rusko provádí útočné akce v oblastech Staromajorskoe a Robotino, ale prakticky bez úspěchu v oblasti Krynky pokračovaly boje o udržení předmostí a kontrolu nad ostrovy, aniž by došlo k významným změnám stavu a postavení stran,“ píše Syrskij

Ukrajinský voják: Obrana Staromajorského selhala, byla lajdácky připravená
Ilustrační foto
13. června 2024 - 03:20

Také, jak řekl vrchní velitel, Rusové „uvízli“ ve Volčansku.


Ukrajinská vojenská veřejnost také píše, že Pokrovského směr je pro ozbrojené síly Ukrajiny nejtěžší. Rusové sem postupují každý den. Podle Deep State se Rusové přiblížili k vesnici Sokol a postoupili do Novopokrovskoje (ruská veřejnost tvrdí, že Novopokrovskoje již bylo dobyto).

Soudě podle mapy se snaží místo obklíčit v oblasti Novoselovka First.Co se týče Staromajorského, které Syrskij zmínil, podle Deep State byla tato vesnice na jihozápadě Doněcké oblasti Rusy dobyta téměř celá s výjimkou severního okraje (Rusové útočí z jihu).

„Bohužel, obranné síly se musí připravit, že nepřítel dříve nebo později vstoupí na severní okraj města.  Ztráta vesnice s farmami na severu výrazně zhorší taktickou situaci obránců Urožajnoje nepřítele byly dokonce průlomy do středu vesnice, ale byly zlikvidovány."


Bojovník bojující tímto směrem Sergej Podjumenko před týdnem na Facebooku napsal, že osadu ovládají Rusové a jsou tam obklíčeni vojáci ukrajinských ozbrojených sil.

„Obrana Staromajorského selhala. Vojáci, kteří byli ve vesnici, nejsou staženi, hlásí Kyjevu, že je vše pod kontrolou.“


Podjumenko to označil za slabou obranu Staromajorského, postavenou „v jednom sledu“. Tuto obranu prolomila Ruská federace na začátku května. Zároveň „byla povýšena osoba odpovědná za obranu“.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:strana)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?