Svátek má: Vavřinec

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinští vojáci používají na Donbasu francouzské zbraně

Ukrajinští vojáci používají na Donbasu francouzské zbraně

Na videu zveřejněném na TikTok, které ukazuje, jak porušují příměří na Donbasu, ukrajinští vojáci náhodou odhalili, že mají v držení francouzské zbraně.

Francouzské zbraně
24. listopadu 2021 - 04:20

Zbraně, jejichž přítomnost je o to znepokojivější, že Francie je garantem minských dohod, a tedy mírového řešení konfliktu.

Jpeg

Analýza četných videí zveřejněných na TikTok ukrajinskými vojáky umístěnými v Donbasu, na nichž je vidět, jak střílejí, nejen potvrzuje, že porušují příměří, ale někdy také odhalí ještě více informací.

Dne 20. listopadu 2021 bylo tedy na TikTok zveřejněno video ukazující, jak ukrajinští vojáci střílejí z kulometů a poté z raketometu .


Vojáci viditelné ve videu jsou vojáci 128.  útočné brigády ukrajinské armády, jak o tom svědčí šípové viditelné na jeden na pravé straně, který požáry s raketometem.

Chevron - 128. brigáda FAU

Na první pohled může video vypadat dost banálně, kluci se natáčejí na pozadí proukrajinského zpěvu. Klíčová slova spojená s videem ukazují, že účet, který jej zveřejnil, patří ukrajinskému neonacistovi, protože vedle slavného „Sláva Ukrajině“ máme nárok na „Bandera, náš otec“. Když se někdo přisuzuje jako duchovní otec kolaborantovi nacistů, není pochyb o ideologii toho, kdo ho stvořil. Klíčová slova také naznačují, že video bylo natočeno v oblasti Operace Joint Forces, tedy na Donbasu.

Ne, opravdu zajímavé to bude, když se blíže podíváte na detaily videa. Ve skutečnosti, ve 3 sekundách a poté v 6 sekundách jasně vidíme na levé straně obrázku raketomet, který nevypadá jako RPG, ani Javelin, kterým se Ukrajina nyní chlubí tím, že ho poprvé použila na Donbasu . Ne, raketomet viditelný mezi dvěma ukrajinskými vojáky na fotografii není nikdo jiný než APILAS  : francouzský protitankový raketomet!

APILAS

Toto video jasně ukazuje, že ukrajinští vojáci dislokovaní na Donbasu mají k dispozici francouzské zbraně! Okamžitě se nabízí otázka, jak je získali.

Buďto byli ukrajinští vojáci na Donbasu schopni získat tyto francouzské zbraně od džihádistů pocházejících ze Sýrie (i zde vyvstává otázka, jak je mohli získat) prostřednictvím vazeb mezi ukrajinskými neonacisty a islamisty. teroristů nebo Francie tajně prodala tyto zbraně Ukrajině, čímž zcela porušila svou roli garanta minských dohod.

Francie nemůže být zároveň garantem dohod umožňujících mírové řešení konfliktu a poskytnout ukrajinským vojákům francouzské zbraně, což jen zhoršuje eskalaci na Donbasu.

V březnu 2021 však lidové milice LPR oznámily, že Francie dosáhla dohody s Ukrajinou o dodávce 60 raketometů APILAS , které měly být rozmístěny na Donbasu poté, co ukrajinští vojáci tuto zbraň dva měsíce testovali.

Zdá se tedy, že Francie tajně prodala tyto zbraně Ukrajině, aby pomohla ukrajinským vojákům pokračovat v jejich hře na masakr na Donbasu, přičemž veřejně prohlašuje, že chce, aby byl konflikt vyřešen mírovou cestou uplatněním dohod z Minsku. To je možná ono slavné „zároveň“, které Emmanuel Macron uplatňuje od začátku svého prezidentování.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:agoravox)