Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

US vyslanec:Chceme vaši bezpečnost proto sankce proti Nord Stream-2!

US vyslanec:Chceme vaši bezpečnost proto sankce proti Nord Stream-2!

Americký prezident Donald Trump podepsal sankce proti společnosti Allseas, která v současné době položila poslední kilometry ruského plynovodu Nord Stream-2 jižně od dánského ostrova Bornholm.

Richard Grenell, americký velvyslanec v Německu
23. prosince 2019 - 07:20

Washington se vždy snažil „postarat se“ o evropskou energetickou bezpečnost, uvedl v rozhovoru pro německý Bild americký velvyslanec v Německu Richard Grenell.

Sankce proti evropským společnostem, které se podílejí na výstavbě Nord Stream- 2, tedy nepochybně představují „mimořádně proevropské rozhodnutí“, ujistil americký diplomat.

Podle amerického diplomata jsou washingtonské sankce součástí „dlouhodobé strategie zaměřené na evropskou energetickou rozmanitost“.


Grenell uvedl, že ho prohlášení vlády kancléřky Angely Merkelové, která považuje nejnovější sankce Washingtonu proti Nord Stream-2 za zasahování do vnitřních záležitostí Německa a Evropy, neuvedlo do rozpaků.

„Jen se podíváte na reakci Evropské komise a Evropského parlamentu," vysvětlil americký velvyslanec v Berlíně, „ 15 evropských států, Evropská komise, Evropský parlament, všechny vyjádřily obavy z tohoto projektu. Od našich evropských partnerů jsme již dlouho slyšeli, že USA musí podporovat jejich úsilí. Sankce jsou proto mimořádně proevropským rozhodnutím. “

Americký velvyslanec Richard Grenell také informoval o tom, že evropští diplomaté  „celý den děkovali“ za to, že Spojené státy uvalily sankce na společnosti podílející se na výstavbě Nord Stream-2.

(rp,prvnizpravy.cz,bild,foto:arch.)