Svátek má: Viola

Zprávy

Velikost textu:

USA a Brazílie zřejmě připravují ozbrojenou invazi do Venezuely!

USA a Brazílie zřejmě připravují ozbrojenou invazi do Venezuely!

Brazilský prezident Jair Bolsonaro má v úmyslu konzultovat s Parlamentem účast ozbrojených sil své země na „invazi do Venezuely“, pokud takový scénář bude vyžadovat vývoj v této zemi.

Jair Bolsonaro, brazilský prezident
10. dubna 2019 - 04:20

V současné době, podle něj, Brazílie spolupracuje se Spojenými státy usilující o rozložení řad venezuelské armády, sdělil portál eadaily.ru

„Nesmíme dovolit Venezuele, aby se stala novou Kubou nebo Severní Koreou," řekl Bolsonar v rozhovoru pro radio Jovem Pan.

Zároveň Jair Bolsonaro nevylučuje, že příznivci současného venezuelského prezidenta Nicholase Madura zorganizují partyzánský odpor, pokud bude jejich vůdce v důsledku zahraničního zásahu svržen.

Portál připomněl, že 17. března prezident Brazílie udělal neobvyklou návštěvu v ústředí CIA a pak hovořil o svém obdivu ke Spojeným státům. Stalo se tak druhý den návštěvy Jaira Bolsona ve Spojených státech, první poté, co v lednu nastoupil na pozici brazilského prezidenta.


„V současné době máte prezidenta, který je přítelem Spojených států, který obdivuje tuto krásnou zemi," řekl Bolsonar večer 18. března publiku v americké obchodní komoře.

Syn hlavy jihoamerické republiky, která byla v brazilské delegaci, kongresman Eduardo Bolsonaro přitom označil CIA „jednou z nejrespektovanějších zpravodajských agentur na světě".

Portál rovněž připomněl, že americký prezident Donald Trump v únoru v rozhovoru pro televizní kanál CBS řekl, že vyslání americké armády do Venezuely je jedním ze scénářů.

(kou, prvnizpravy.cz, eadaily.com, foto: arch.)