Svátek má: Šarlota|Zoe

Zprávy

Velikost textu:

USA odtajnily záznamy o Obamově plánu „spojit“ Trumpa s Ruskem!

USA odtajnily záznamy o Obamově plánu „spojit“ Trumpa s Ruskem!

Šéf americké národní zpravodajské služby John Ratcliffe odtajnil nahrávky bývalého ředitele CIA Johna Brennana. A ty naznačují obludné spiknutí proti současné hlavě státu.

John Brennan, bývalý šéf CIA
8. října 2020 - 11:06

Ty lze pravděpodobně považovat za důkaz plánu demokratů spojit tehdejšího prezidentského kandidáta Donalda Trumpa s Ruskem, uvedla televize Fox News.

Ke zprávě připojila kopii dvoustránkového dokumentu, kde chybí pouze šest řádků. Ručně psané poznámky udělal Brennan na základě zprávy Obamovi o této záležitosti, uvedly zdroje kanálu.

Zejména se odkazuje na údajně „schválený Hillary Clintonovou návrh jednoho z jejích zahraničněpolitických poradců zdiskreditovat Donalda Trumpa a rozpoutat skandál s obviněním ze zásahu ruské bezpečnostní služby“. Datum je tam uvedeno - 28. července.

Brennan dále zaznamenává tři body, které učinil Obama, ale zveřejněn je pouze jeden z nich: „Jakékoli důkazy o spolupráci mezi Trumpovým ústředím a Ruskem.“

Na základě iniciál a jmen dalších účastníků setkání byli přítomni ředitel FBI James Comey a poradkyně pro národní bezpečnost Susan Riceová.


Ratcliffe ve svém prohlášení pro Fox News uvedl, že odtajnil záznamy na pokyn amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Ve středu Trump tweetoval, že povolil odtajnění všech dokumentů souvisejících s vyšetřováním vazeb jeho kampaně na Rusko. Předtím hovořil o "nejhorším zločinu v historii USA", a zdá se, že se jeho slova naplňují. 

Americké orgány obvinily Rusko z vměšování do voleb v roce 2016, Moskva to popřela. Na základě nepotvrzené zprávy o Trumpových „vazbách na Rusko“ americké zpravodajské agentury sledovaly Trumpovy zaměstnance volebního štábu. Následně byl „ruský případ“ vyšetřován zvláštním žalobcem Robertem Muellerem, který nenašel žádné důkazy o „Trumpově tajné dohodě s Ruskem“. Nicméně tomu předcházela několikaletá špinavá kampaň, do které se zapojily mainstreamová média a "demokraté" alias Demokraté požadovali impeachment Trumpa. I když si můžeme myslet o dnešním majiteli Bílého domu  cokoliv, a nemusí to být zrovna pozitivní, ukazuje se, že spuštěná kampaň "vycucaná z prstu zpravodajských špiček" otřásla důvěrou Američanů v demokratický politický systém Spojených států a jejich institucí.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)