Svátek má: Františka

Zprávy

Velikost textu:

USA směřují k totalitní společnosti dechberoucím tempem

USA směřují k totalitní společnosti dechberoucím tempem

Aby měl režim „tolerantní společnost“, je režim přesvědčen, že musí být extrémně netolerantní ke všem nesouhlasným názorům.

Jedno z vydání knihy „1984"
4. února 2021 - 10:16

Když se informace stanou „hrozbou“, může být i myšlenka na špatnou věc nebezpečná. George Orwell to vyjádřil ve svém dystopickém románu v roce 1949.

Co konkrétně se tedy stane těm, kdo se provinili „myšlenkovými zločiny“ proti režimu?

K potlačení svobody projevu nemusí být uvězněny miliony lidí. Vše, co režim musí udělat, je uvést několik příkladů a většina ostatních bude ochotně následovat, píše von Freeman na blogu Schall und Rauch..

Nejlepší způsob, jak ovládat velké masy lidí, je udržovat je v neustálém stavu strachu. Nakonec chtějí obrovské stádo „ovcí“, se kterými je velmi snadné manipulovat.

Rok 2020 je nejlepším důkazem toho, jak to funguje.

Vymyslíte pandemii s chřipkovým virem, se strachem a hrůzou tvrdíte, že miliony zemřou, a pouze pokud se vzdáte svých základních práv, přežijete.

Masy uvěřily lžím a dobrovolně se podřídily diktátu. O rok později stále věří taktice vyděšení a chtějí být pronásledováni netestovanou vakcínou.

Ti, kdo se odváží zpochybnit oficiální vyprávění našich orgánů, jsou označeni jako „teroristé“ a tato nová „válka proti terorismu“ je navržena tak, aby absolutně rozdrtila nesouhlasné názory, ať už jsou kdekoli.  Patří mezi ně zejména konzervativci, klimatičtí skeptici a antivakcinační skupiny. Mnoho Američanů to poznalo s příchodem nového režimu ve Washingtonu.

To vysvětluje, proč byl v lednu „1984“ George Orwell na chvíli nejprodávanější knihou na Amazonu, protože polovina Američanů, kteří hlasovali pro Trumpa, byla prohlášena za „teroristy“.


Právě teď Amerika směřuje k totalitní společnosti tempem, které je naprosto dechberoucí. Socialisté opravdu chtějí úplnou kontrolu a nepřestanou, dokud ji nedostanou.

A stejně jako v Orwellově knize, kde ministerstvo pravdy vyčistilo minulost, je vymazáno vše, co souvisí s Trumpem. Jeden se ho dokonce pokusí podruhé odvolat z funkce, aby nadobro zničil jeho politickou budoucnost.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)